blank

Vis daugiau vaikų darželių auklėtinių, bendrojo lavinimo įstaigų pradinukų įsijungia į Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) edukacinio projekto „Susidraugauk su dviračiu“ dalyvių gretas. Projekto vykdytojų komanda kiek netikėtai žiemišką antradienį apsilankė ir Rokiškio ikimokyklinio ugdymo įstaigose lopšeliuose-darželiuose: „Pumpurėlis“, „Varpelis“ ir „Nykštukas“. Užsiėmimus darželinukams vedė Lietuvos MTB dviratininkė šalies čempionė Greta Karasiovaitė ir Mindaugas Ponomariovas, išgarsėjęs kaip reklamos personažas Ozis. Vaikai užsiėmimo metu ne tik „susidraugavo su dviračiu“, bet ir buvo apdovanoti užsiėmimų vedėjų pagyrimais, projekto organizatorių įsteigtais medaliais.

Anot Rokiškio darželinukų įsitraukimo į federacijos vykdomą edukacinį projektą „Susidraugauk su dviračiu“ iniciatorės lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ judesio korekcijos specialistės Neringos Mikšėnienės, vos sužinojęs apie projektą, darželis „Pumpurėlis“ nusprendė ne tik įsijungti į projekto dalyvių gretas, tačiau įtikino įsitraukti ir kitus Rokiškio lopšelius-darželius: „Varpelis“ ir „Nykštukas“.

„Pumpurėlio“ atstovė Neringa džiaugėsi, jog užsiėmimas vaikams išties patiko. „Vaikams labai patiko išbandyti jėgas važiuojant moderniais dviračiais, matyti vaizdą planšetėse. Aš manau, dviratis buvo ir bus ateityje vaikams geriausias draugas“, – kalbėjo vaikų ugdymo specialistė N. Mikšėnienė.

Specialistės manymu, panašūs projektai vaikų ugdymo įstaigose tikrai reikalingi ir norėtųsi, jog ateityje jų būtų dar daugiau.

Važinėjimą dviračiu N. Mikšėnienė mato kaip vieną iš vaikų aktyvaus laisvalaikio alternatyvų, kurias turėtų skatinti ne tik ugdymo įstaiga, bet ir šeimos.

Vieno iš užsiėmimų vedėjo, vaikams puikiai pažįstamo reklamos personažo Ozio manymu, važiuojant dviračiu galima išties daug visko patirti: lavinti koncentraciją, stiprinti kraujotaką ir širdį, įskiepyti sau pačiam discipliną, grožėtis gamta, sutikti įdomių žmonių, galiausiai – turėti nuostabų laiką su draugais. Anot jo, reikia tik pabandyti, o tada kiekvienas supras, kodėl važiuoti dviračiu yra smagu.

Mindaugas Ponomariovas-Ozis neslėpė, jog jį aktyvų gyvenimo būdą rinktis pirmiausia paskatino tėvai. „Mane į aktyvų gyvenimą pirmiausia įtraukė tėtis, vėliau „aparatas užsikūrė“: žaidimai kieme su draugais, sporto būreliai, aistra judėti ir siekti užsibrėžtų sportinių tikslų. Taip gimsta ir konkurencija varžytis“, – apie „užsikūrusį aparatą“ šmaikštavo niekada geros nuotaikos nestokojantis Ozis, kuris išties liko sužavėtas Rokiškio darželinukų entuziazmu ir kantriai jiems dalijo patarimus apie važiavimo dviračiu ypatumus.

Vienas LDSF vadovų generalinis sekretorius Stasys Petrauskas džiaugėsi, kad į spalio 26 d. startavusį projektą „Susidraugauk su dviračiu“ užsiregistravo tiek šalies ugdymo įstaigų, jog užsiėmimų grafikas pradinukams ir darželinukams jau suplanuotas iki pat metų pabaigos. „Džiugina, jog šalies ugdymo įstaigų atstovai suvokia, kokią svarbą turi vaikų fizinio aktyvumo skatinimas. Dviratis – viena puikiausių priemonių vaiko aktyviam užimtumui. Jau dabar esame nusprendę, jog matydami tokį ugdymo įstaigų atstovų norą supažindinti vaikus su važiavimo dviračiu smagumais, šį projektą 2022 metais dar labiau plėsime“, – kalbėjo dviračių sporto atstovas S. Petrauskas.

Vykdant projektą „Susidraugauk su dviračiu“ naudojami nauji dviračiai, modernūs dviračių treniruokliai, planšetės su specialiomis programėlėmis. Kiekvienas projekto dalyvis apdovanojamas LDSF medaliu. Projekto vykdytojai darželiuose ir mokyklose šiemet dar lankysis iki gruodžio vidurio, o kitais metais projektas bus tęsiamas vasario–balandžio mėnesiais. Planuojama, jog darželių ir mokyklų auklėtiniams bus surengta 100 užsiėmimų, su dviračiu iš viso susipažins iki 3000 vaikų.

Projektas finansuojamas LDSF bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo lėšomis.

LDSF inform. 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments