blank
Smėlio skulptūroje išliko išraiškingas popiežiaus Jono Pauliaus II veidas. V. Bičiūnaitės nuotr

Orą pučia nauja „širdis“

„Pakeista vargonų širdis“, – taip apie naują vargonų pūstuvą, populiariai vadinamą varikliu, kalbą pradėjo vargonininkas Justinas Šapola. Pasak jo, senasis, dar sovietiniais laikais įsigytas pūstuvas jau buvo „pavargęs“, veikė triukšmingai, nebespėdavo pumpuoti oro. Dabar jis eksponuojamas bažnyčios prieangyje.

Naujasis pūstuvas pagal užsakymą pagamintas Vengrijoje. Modelį teko rinktis iš gamyklos siūlomo katalogo, o gamyba truko tris mėnesius. Jis veikia naudodamas elektrą, per minutę generuoja 21 kubinį metrą oro. „Yra lėtaeigis, todėl nekelia triukšmo, įjungęs net suabejoju, ar veikia“, – apie privalumus kalbėjo vargonininkas. Naujasis įrenginys, sveriantis 114 kg, sumontuotas šalia vargonų. Dėl jo teko įrengti naujus oro kanalus, rasti kitų smulkių techninių sprendimų. Oro pūstuvui suteikta 5 metų garantija. Paklaustas, kiek laiko jis tarnaus, J. Šapola neabejojo, kad viskas priklausys nuo priežiūros ir tinkamo sutepimo.

Šis pirkinys įsigytas iš tarptautinio vargonų festivalio projektui skirtų lėšų ir, pridėjus transportavimo išlaidas, kainavo 3 tūkst. 807 Eur.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments