blank

„Rokiškio baseinui – dveji“ – nors plaukimo varžybos baseino gimtadienio proga šeštadienį vyko sugriežtintomis saugumo sąlygomis, emocijų COVID-19 nė kiek neslopino: vaikai rungėsi atkakliai, pasiekta asmeninių rekordų, o žiūrovus dažnas startas ir finišas kėlė nuo kėdžių…

Rezultatai ir medaliai

50 metrų nugara savo amžiaus grupėse pirmąsias vietas iškovojo: Irūna Zelenkaitė, Luknė Narkevičiūtė, Egilė Bardiševičiūtė, Saulė Einorytė; Adomas Staskonis, Aidas Aleliūnas, Marijus Meškauskas. Antrąsias – Mėta Matiukaitė, Ugnė Šniokaitė, Brigita Butylkinaitė, Liepa Pupelytė; Vainius Bagdonavičius, Martinas Miknius, Emilis Selėnič. Trečiąsias – Urtė Pumputytė, Julija Juozapavičiūtė, Izabelė Rimšaitė; Matas Stravinskas, Aironas Šinkūnas.

50 metrų krūtine nenugalimi buvo: Viltė Janočkinaitė, Saulė Einorytė, Irūna Zelenkaitė, Luknė Narkevičiūtė; Kajus Baltrukėnas, Julius Galvydis, Adrijus Čepas. Antrąsias vietas užėmė Luka Bardiševičiūtė, Ugnė Šniokaitė, Lauryna Liolytė; Gustas Aleliūnas, Matas Alengoz. Trečiąją – Rasytė Krujalskytė.

50 metrų laisvuoju stiliumi sužibėjo Irūna Zelenkaitė, Egilė Bardiševičiūtė; Julius Galvydis, Adomas Staskonis, Kajus Baltrukėnas. Antroji vieta teko Brigitai Butylkinaitei; Emiliui Stočkui, Ignui Baltušiui, Vainiui Bagdonavičiui. Trečioji – Matui Stravinskui, Emil Selevič.

Verslininkų iniciatyva – skatinti geriausius

Plaukimui neabejingi Rokiškio verslininkai. Šiųmetė naujovė, kuri itin džiugina baseino direktorių Vitalijų Jocį, – „Pipirini Pizza“ įsteigti prizai. „Neteko tiesti rankos ir ieškoti paramos. Picerijos savininkas Audrius Dagys pats pasiūlė apdovanoti geriausius plaukikus – jiems atiteko picerijos dovanų kuponai“, – verslininkų iniciatyva džiaugėsi V. Jocys.

„Pipirini Pizza“ prizai įteikti trims pagal meistriškumo lentelės taškus absoliučiai geriausiems Rokiškio plaukikams

„Pipirini Pizza“ prizai įteikti trims pagal meistriškumo lentelės taškus absoliučiai geriausiems Rokiškio plaukikams: ant pirmojo nugalėtojų laiptelio lipo I. Zelenkaitė, antrojo – L. Narkevičiūtė, trečiojo – J. Galvydis. Visi trys – trenerio Kęstučio Buinicko auklėtiniai. Anokia naujiena – Kęstučio treniruojami vaikai jau pakankamai pasirengę varžytis su šalies bendraamžiais ir sėkmingai tai daro.

Įspūdingas greitis ir kitos varžybų „vinys“

Medaliai išdalinti, tačiau už jų – statistika ir skaičiai. O jie bent kiek sekantiems mūsų rajono plaukikų pasiekimus labai svarbūs, ypač tuomet, kai šalies varžybose nugalėtoją lemia šimtoji sekundės dalis. Tarkim, 50 metrų per 34,7 sek. Šįkart Rokiškyje tokį aukštą rezultatą ir asmeninį rekordą laisvuoju stiliumi pavyko pasiekti J. Galvydžiui (gim. 2009 m.). Arba mergaitės – 50 metrų krūtine per 45,5 ir 46,3 sek. Pirmąjį itin aukštą tempą savo amžiaus grupėje užfiksavo I. Zelenkaitė (gim. 2010 m.), antrąjį – L. Narkevičiūtė (gim. 2009 m.). Abiem tai – asmeniniai rekordai. Visi trys – K. Buinicko auklėtiniai.

„Toks greitis įspūdingas, šalies masto varžybų“, – pasiekimais džiaugėsi treneris Kęstutis. Jo rankose – reitingų lentelių pluoštai, treneris fiksuoja auklėtinių progresą ne tik per varžybas, bet ir treniruotes, lygina su šalies bendraamžių pasiekimais.

Beje, varžybų „vinis“, kaip sako treneris, buvo ne viena. Luka Bardiševičiūtė – šešerių plaukikė, K. Buinicko nuomone, turi neįtikėtinų perspektyvų. 50 metrų krūtine pirmokė įveikė per minutę ir vieną šimtąją sekundės. „Dvi savaites mergaitė treniravosi lūžusiu pirštu, fiksuotu įtvare, todėl rankų stiprinti negalėjo, dirbo vien kojomis, o rezultatas puikus. Šešiamečių varžovių ji neturi, varžosi su vyresnėmis ir jas įveikia“, – pasakojo K. Buinickas.

Kita varžybų žvaigždė – Viltė Janočkinaitė (gim. 2012 m.) – 50 metrų krūtine per 59 sek. „Mažiau nei per minutę – puikus rezultatas ir šalies varžybose“, – liaupses auklėtiniams žėrė treneris.

K. Buinickas išskyrė ir kitus savo auklėtinius, šiose varžybose pasiekusius aukštų asmeninių rezultatų: K. Baltrukėnas, E. Stočkus – laisvuoju stiliumi; A. Čepas – krūtine; A. Staskonis – nugara.

Metų pabaigoje – geriausiųjų rajono plaukikų rinkimai. Žinoma, sumanymus, kaip ir suplanuotas varžybas šalyje, gali koreguoti pandemijos situacija. O šįkart baseino direktorius V. Jocys dėkojo žiūrovams ir dalyviams už saugumo taisyklių paisymą.

Jurgita Narkevičienė

J. Narkevičienės nuotr.

blank blank

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
17 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Mama
Mama
2020 26 spalio 21:03

Ar tie tėvai kuriems netinka trenerio Kęstučio taktika, mokymo stilius nors kartą matė kaip baseine dirba kitas treneris? Jis iš telefono neišlenda visos treniruitės metu, susidaro vaizdas kad vaikai plaukia sau, o treneris sau. Ar bent vienas besiskundžiančių žino ir matė kiek pastangų deda Kęstutis kad jo mokomi vaikai išvažiuotų į varžybas regiono ar šalies mastu, ar žinot jūs mielieji besiskundžiantys kiek kartų jaunam treneriui buvo siųlyta kartu vežti savo mokomus vaikus, ar žinot ką vaikų atostogų metu ar baseino nedarbo metu kiek kartų tij Kęstučii pastangomis vaikai kitų rajonų baseinuose nepamiršo plaukimo įgūdžių. Nežinot. Tad ir nekomentuokit. Patys dažniau… Skaityti daugiau »

Tomas
Tomas
2020 26 spalio 15:50

Pagarba treneriui Kęstučiui tokių atsidavusių savo darbui reta,sekmės jam darbuose.

Mama
Mama
2020 26 spalio 15:33

Tiems,kam nepriimtina trenerio Kęstučio mokymo technika,prašau pasilikite savo nuomonę sau,nes geriausiai už viską kalba rezultatai ir vaikų bei jų tėvų atsiliepimai!O jei Jūsų netenkina Jūsų vaikų rezultatai,turite teisę rinktis,bet neturite teisės šmeižti atsidavusio savo sričiai trenerio Kęstučio,net jei Jums ir atrodo,kad “sovietiniais”būdais moko plaukti,mums tai tinka.Komentuokite savo trenerį,jei taip džiaugiatės juo ir “nepilkit purvo”ant Kęstučio!!

Šarikas
Šarikas
2020 26 spalio 9:28

Treneris Kęstutis Rokiškyje, tai tas pats kas Š. JASIKEVIČIUS Barselonoje, gal ir Ispanijos spauda rašo kad Šaras pasikėlęs ir nelanko treneriu kursų 😁 Nebejuokintik žinovai šio sporto su savo rasliavom

Banginis
Banginis
2020 25 spalio 16:58

Kaip suprantu iš komentarų tai geriausi treneriai būtų Kristina ir Karolina, išmokytų vaikus plaukti kažkokiu naujumi stiliumi, ne sovietiniu, gal vietoj peteliškės kokiu drugeliu😁

Žuvytė
Žuvytė
2020 25 spalio 16:34

Ačiū treneriui Kęstučiui, sunkiai dirbam ir labai pavargstam, bet treneris visada motyjuoja.🥇

karolina
karolina
2020 25 spalio 14:17

kaip leidzia vadovas tokiam kestuciui dirbti.gal ir moko plaukti sovietiniu stilium.jokiu bendrazmogisku vertybiu pas ji,jokio susikalbejimo.prie tevu saldus, prie vaiku siaubas.juk xxi amzius .atsipeikekit. didziuosuose miestuose toki kestuti is karto isgrustu.

Dar
Dar
2020 25 spalio 17:49
Reply to  karolina

Įdomu pas kurį trenerį rezultatai vaikų geresni? Darbai viską pasako. Viskas tuo ir pasakyta. Nepatinka, nepažįstate tai ir nesmeiskite žmogaus.

.....
.....
2020 26 spalio 7:12
Reply to  Dar

Vieno trenerio vaikai lanko treniruotes 4 kartus per savaite, kito 2 ir jūs lyginat rezultatus??? Sakot nešmeišt žmogaus, bet pats pirmu kom. Šmeižiat??? Sakot kokį pavyzdį rodo treneris, o kokį jūs rodot vaikams kurie skaitys komentarus apie apvalumus ir kiršindami du trenerius bei jų vaikus ar tevus kurie skaito straipsnį, komentarus ir stoja į skirtingas puses. Visi vaikai plaukia rokiškio baseine visi atstovauja ir atstovaus rokiškį, gėda už tokius žmones kaip jūs.

Kristina
Kristina
2020 25 spalio 9:10

O kitų trenerių vaikai nedalyvavo? Tik Kęsto ?jus nebejuokinkit su tuo treneriu Kestu. Taip išaukšino gimtukas,kad kalbėtis su žmogum neįmanoma, aukščiau visko pasidarė. Juokinga ir žema.

Sima
Sima
2020 25 spalio 7:46

Treneris Kęstutis atsidavęs darbui, ačiū jam

Lina lasinska
Lina lasinska
2020 24 spalio 22:42

Labai stagnacinis rajonas, gal yra jaunų treneriu, o ne toks. Dar kolorado juostele tegul visus apjuosia. Apgailėtinas žmogelis.

Sima
Sima
2020 25 spalio 10:14
Reply to  Lina lasinska

Jaunų yra, o profesionalas vienintelis

.....
.....
2020 25 spalio 16:50
Reply to  Sima

Profesionalas, treneris kuris nevažiuoja i jokius kursus ir nesistažuoja, nes ir taip viska “gerai” moka.. kaip išmoko sovietmečio laikais plaukti taip ir moko dabar vaikus..

Dar
Dar
2020 25 spalio 12:55
Reply to  Lina lasinska

Geriau senas treneris, negu jaunas, besikrapstantis savo apvalumus tarp kojų ir neislendantis iš telefono.laaabai geras pavyzdys vaikams.

Saule
Saule
2020 25 spalio 16:19
Reply to  Dar

Jūs labai menko mentalileto, jei rašote tokius komentarus. Gėda!

Banginis
Banginis
2020 24 spalio 19:19

Pagarba treneriui Kęstučiui, tai tikras turbo variklis, vaikams uždegantis širdis ir raumenis šiuo sportu.