Teisingumo ministrė Milda Vainiutė traukiasi iš pareigų. 15min.lt nuotr.

M. Vainiutės kėdė susvyravo po to, kai praėjusią savaitę Teisingumo ministerijoje dirbanti Rasa Kazėnienė įvardijo, kad teisingumo viceministras Raimondas Bakšys gesina Kalėjimų departamento auditą ir net vienu metu buvo sustabdęs kreipimąsi į prokurorus dėl pažeidimų, nustatytų Pravieniškių pataisos namuose. Kovo 5 d. viceministras iš pareigų pasitraukė.

Kaip praneša šalies žiniasklaida, premjeras Saulius Skvernelis su ministre antradienį kalbėjosi nuo ankstyvo ryto. Pranešimas išplatintas tuomet, kai jų pokalbis dar nebuvo nepasibaigęs. Po pokalbio M. Vainiutė dėkojo tiek S. Skverneliui, tiek prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri pastaruoju metu negailėjo karčių žodžių ministrei. „Manyčiau, kad reikėtų turbūt gal stipresnio žmogaus, kuris imtųsi drąsiau pokyčių, tiek, kiek aš galėjau, tą dariau“, – pripažino M. Vainiutė. Ji vylėsi, kad reformos nesustos ir naujas ministras tuos darbus tęs.

Išplatintame pranešime premjeras S. Skvernelis aiškino šį sprendimą suprantantis, esą ji pradėjo gerus darbus, tačiau būtini kur kas spartesni rezultatai ir progresas. Vyriausybės vadovas pabrėžė, jog nėra jokių duomenų apie ministrės sąsajas su galimomis korupcinėmis apraiškomis Kalėjimų departamento ar ministerijos veikloje.

Trauktis iš pareigų ministrę yra paraginę valdžioje likę socialdemokratai ir ją į ministrus delegavusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Kritikos M. Vainiutei negailėjo prezidentė D. Grybauskaitė. „Konkretus atvejis Teisingumo ministerijoje, Kalėjimų departamente parodė, kad vis tik ministrė ne savo vietoje, tikrai nesusitvarko su savo pareigomis ir demonstruoja politinį neįgalumą.“

M. Vainiutė gimė ir užaugo Rokiškyje. Planų, ką pasitraukusi iš ministro pareigų veiks, sakė neturinti, dar pridūrė, kad dėstytojos darbas jai buvo mielas, o apie politinę karjerą bent jau kol kas negalvoja.

Pagal Eltos inform.

anykščių

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nuomone Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Nuomone
Nuomone

Galvoju svarstau ir nesuprantu, kaip ćia yra müsų Rokiŝkyje. Va ministrai iŝ darbo iŝeina. O va ćia vienos Rokiŝkio žvaigždês atleisti negali. Teismas po teismo. O jinai sêdi kaip prikalta centre ir nieko. Tikiuosi naujas vadovas tvarką įves. Labai tikiuosi ir viliuosi.