J. Kačerausko nuotr.

Šių metų turas jubiliejinis – dešimtasis. Jo metu Nacionalinio kraujo centro komanda ketina aplankyti 14 miestų. Tiesa, pusė jų jau aplankyta.

Viso Rokiškyje  atėjo 145 rokiškėnai, kurie panoro duoti kraujo. Tiesa, galėjo ir tapo donorais – 119. Visa akcija vyko iki 19 val. vakaro. Daugumai donorų teko luktelti – valandą, dvi, jog šie pagaliau įžengtų į palapinę. Tačiau laukimas gerų norų ir nuotaikos nesumažino.

„Įnešk gyvybės – auginkime gyvybės medį kartu!“, – tokiu šūkiu turo organizatoriai kvietė auginti simbolinį gyvybės medį. Kiekvienas kraujo padovanojęs žmogus nuo savęs „išaugins“ po žiedą, simbolizuojantį išgelbėtą gyvybę. Pasaulinė kraujo donoro diena – tai proga ne tik padėkoti savanoriams kraujo donorams, bet ir nedrįstančius, abejojančius supažindinti su donorystės misija ir pakviesti prisijungti prie gausios donorų šeimos.

Būtent renginio metu, nuo 17 val., buvo padėkota kraujo donorams, davusiems kraujo net kelias dešimtis kartų.

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimais Nacionalinio kraujo centras apdovanojo 18 kraujo donorų iš Rokiškio ir Rokiškio rajono. Trys tapo „Garbės“ donorai, kraujo davę 40 ir daugiau kartų, trys apdovanoti „Nusipelniusio“ donoro pažymėjimais (30 ir daugiau kartų), 12 – „Žymūno“ apdovanojimais (20 ir daugiau kartų).

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie