blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Skirtingiems rinkimų komitetams atstovaujantys penkių šalies savivaldybių – Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Rokiškio ir Kazlų Rūdos – merai atvirai prabilo apie nuogąstavimus dėl būsimojo Rinkimų kodekso. Savo įžvalgas praėjusią savaitę jie oficialiu kreipimusi išsakė parlamentarams ir šalies vadovui.

Nuodugniai išnagrinėjus bene 200 puslapių apimties teisės aktų paketą, tapo aišku, kad partijos siūlo naudoti tą patį sceninį grimą tiek sau, tiek ir komitetams, tačiau užkulisiai ruoštis pasirodymui scenoje būtų suteikti tik partijoms.

Rinkimų kodekse numatyta, kad ne politinių partijų nariai, norėdami dalyvauti savivaldos rinkimuose, turės steigti naujus juridinius vienetus – rinkimų komitetus. Šiems visos steigimo procedūros numatomos identiškos, kaip ir partijoms. Todėl jau dabar puse lūpų kalbama, kad rinkimų komitetus siekiama paversti mini partijomis.

„Girdime, kad šiam įstatymų paketui yra gaunama nemažai teisinių, procedūrinių pastabų. Mūsų pateiktos pastabos taip pat atskleidžia tam tikras ydas. Todėl kyla klausimas, ar tikrai Seimas įstatymus priims laiku ir jie bus kokybiški. Atsižvelgdami į tai, siūlome „išgaudyti“ tiek teisines, tiek kitas plonybes, o naujovių įsigaliojimą nustatyti po 2023 metų. Kitu atveju, panašu, bus priimtas nekokybiškas įstatymų rinkinys, kuriuo vadovautis komitetams kitų metų rinkimuose taps neįmanoma“, – sakė Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Visi merai vienbalsiai sutaria, kad ruošiamame įstatymų pakete numatyti finansavimo šaltiniai politinių organizacijų veiklai vykdyti – akivaizdžiai diskriminaciniai rinkimų komitetų atžvilgiu. Įstatymo projekte teigiama, kad rinkimų komitetai turėtų tenkintis tik narių mokesčiu ir fizinių asmenų aukomis, kurių dydis apribotas įstatymų. Tuo tarpu politinės organizacijos veiklą vykdytų iš valstybės dotacijų, gyventojų pajamų mokesčio paramos, nario mokesčio bei fizinių asmenų aukų.

Pasak merų, jei Seimas neatsižvelgs į jų siūlymus vengti rinkimų komitetų prilyginimo politinėms partijoms, tokiu atveju turi būti suvienodintos ne tik rinkimų komitetų pareigos, susijusios su steigimu bei atsakomybe, bet ir teisės, įskaitant teisę gauti valstybės biudžeto asignavimus, kokie numatyti politinėms partijoms.

Iš valstybės biudžeto lėšų skiriama asignavimų suma rinkimų komitetams galėtų būti apskaičiuojama ir skiriama tiems, kurie per paskutinius savivaldybių tarybų rinkimus gavo ne mažiau kaip du savivaldybės tarybos narių mandatus.

Taip pat privalu numatyti, kad gyventojai dalį gyventojų pajamų mokesčio galėtų skirti ne tik partijoms, bet ir rinkimų komitetams.

naujieji
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
konservatorius
konservatorius
2022 3 gegužės 10:18

Tai Godeliauskas į rinkimus eis su socdemais ir čia rašinėja tik dėl reklamos.

Smalsutis
2022 2 gegužės 15:27

Iš prezidentūros paprastai atsiunčiamas atsakymas, kuriame parašyta kam tas laiškas persiųstas.

Rekomenduojami video: