Kovoje dėl mero posto pirmavęs Antanas Vagonis (nuotr. kairėje) slapstėsi nuo „Gimtojo...“ fotoobjektyvo, į antrąją vietą iškopęs Ramūnas Godeliauskas tryško džiaugsmu. A. Minkevičienės nuotr.

Kova – be didelio atotrūkio

A. Vagonis surinko 22,09 proc. rinkėjų balsų, R. Godeliauskas – 18,29 proc. Rinkimų naktį skaičiuojant balsus, kova dėl antrosios vietos ilgą laiką vyko tarp socialdemokrato Tado Barausko ir R. Godeliausko. Suskaičiavus gausiausias miesto apylinkes svarstyklės pakrypo R. Godeliausko naudai, T. Barauskas gavo 16,35 proc. balsų ir liko trečiojoje pozicijoje. Skirtumas tarp antrosios ir trečiosios vietų – 267 balsai.

Ketvirtojoje kandidatų į merus pozicijoje – konservatorius Andrius Burnickas su 15,60 proc., po jo rikiuojasi Laisvės sąjungos (liberalų) iškeltas Valius Kazlauskas (9,97 proc.), pats išsikėlęs „tvarkietis“ Robertas Baltrūnas (8,16 proc.), paskutinėje pozicijoje liko „valstietė“ Dalia Lūžienė-Malijonienė, vienintelė moteris, kandidatavusi į merus.

Dėlionės ir netikėtumai

Rinkėjai reitingavo komitetų ir partijų sąrašuose įrašytų kandidatų eiliškumą, pokyčių neišvengė ir sąrašų lyderiai – kandidatai į merus. Didžiausio rinkėjų palaikymo mero rinkimuose sulaukęs A. Vagonis komiteto sąraše tų pačių rinkėjų valia pažemintas iki antrosios vietos. R. Godeliauskas,  A. Burnickas ir D. Lūžienė-Malijonienė išlaikė sąrašo lyderio pozicijas, T. Barauskas perkeltas į antrąją socdemų sąrašo vietą, V. Kazlauskas iš pirmosios pozicijos nukeltas į ketvirtąją, R. Baltrūnas sąraše liko antras.

Rinkimų staigmena tapo Darbo partija. Prognozuota, kad ji, kandidato į merus nekėlusi, mūsų rajone liks be mandatų. Tačiau ši politinė jėga laimėjo du mandatus, ir pirmą kartą rajone į tarybą deleguojama šeima: skyriaus pirmininkas ir sąrašo lyderis Vidmantas Maželis bei į antrąją poziciją rinkėjų reitinguota jo žmona Dalia.

Kol nėra išrinktas meras, kuris taps 25-uoju tarybos nariu, partijoms ir komitetams paskirstyti 24 mandatai. Po keturis mandatus šiuo metu turi socialdemokratai, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir Valiaus Kazlausko koalicija „Už laisvę augti“; po tris mandatus – Antano Vagonio komitetas ir komitetas „Vieningi su Ramūnu Godeliausku“; po du mandatus – partija „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Darbo partija.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

13
Rašyti komentarą

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
12 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
raganaAloizaslaukinisRinkėjasRima Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/grokiskis/domains/grokiskis.lt/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
ragana
ragana

vienas gamyklas stato is oro kitas sunis veisia o zmogui laiko ir nelieka na bet tokius issirenka o paskui verkia kas juos rinko taip jums ir reikia suprasit kad klydot

Aloizas
Aloizas

Linkiu sėkmes žemiečiams antrame ture ir neberinkti artisto Vagonio

Rinkėjas
Rinkėjas

Gerbiami antro turo kandidatai. Pasakykit bent jau peleminarias gaires su kuo planuojat būrt koaliciją. Šiuo metu daugumai rinkėjų tai aktualiausias klausimas. Manau laimės tas, kuris tikrai, realiai neplanuoja koalicijos su Tervydžio ir Meliūno chebra. Arba dar geriau, kad koalicija „Už laisvę augti“ pasakytų ką rems antrame ture. Tada bus tikrai aišku už ką nebalsuoti.

laukinis
laukinis

Labai geras komentaras, būtų labai lengva apsispresti

Rima
Rima

Visiškai pritariu Simui, kuris belaimėtų, kad jie ir formuotų daugumą, jei bus kitaip, tai ir vėl bus pjautynės ir juodinimas, pilimas purvo ant visų ir netiesa, kad chaosą buvo sukėlęs dabartinis meras, pasiklausykite brangieji tarybos posėdžių įrašų …buvo sukėlęs chaosą Tarvydis su savo chebrą

simas
simas

Sekmes abiems, zmones issirinks,….butu smagu, kad abu kandidatai suformuotu dauguma, pakviestu prisijungti norincius dirbti, o ne kautis……sekmes, bukite protingi…..

Stasys
Stasys

Tikriausiai Gerb. Antanas Vagonis prisiurbes, kad nugara tik rodo, tokia ta pagarba rinkejams 🙂

zinute
zinute

Vagonio priedanga, kad „manęs nemėgsta tinginiai“, bet čia geras žvilgsnis į darbotvarkę, pažįstu seniai, bet niekada nebuvo linkęs persidirbti.

Renata
Renata

Tik nepasakokit niekų, kad Vagonis nedirba ..paistalai visiški

Daivule
Daivule

Atsidariau šiandien A. Vagonio darbotvarkę ir matau, kad darbo turi minimaliai… 08:30val. paskutinis susitikimas. Tai gal jau ir užleiskime vietą kitam merui, kuris dar nepavargo.

Darbotvarkė:

Kovo 4 d.
8.00 val. – Savivaldybės vadovų pasitarimas.
08.30 val. – pasitarimas su Rokiškio rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjais bei rajono vadovais.

Daivule,o tu savo darbotvarkės nepamiršai pavartyt?????

Aš rinkejas
Aš rinkejas

Čia atsukta nugara turbūt reiškia pagarba rinkejams

Lina
Lina

Sekmės abiems kandidatams, bet jei Godeliauskas eis į koaliciją su Tarvydžio partija, tai jau tada niekada juo nepasitikėsiu, nes programos jų visiškai skiriasi ir Tarvydis išmetė Gerb.Rancevą iš administracijos direktorių