Gimtadienį švenčianti Silvija jau pasirinko savo prezidentą. A.Minkevičienės nuotr.
A. Minkevičienės nuotr.

Rokiškio rinkimų apygardos rinkėjai aktyvūs. Sekmadienį iki 13 val. savo valią pareiškė  kiek daugiau nei 30 proc. rinkimų teisę turinčių rinkėjų (šalies vidurkis – 30,62 proc.). Ar aktyvumas perkops 50 proc., komisijų nariai nespėliojo. Išankstiniame balsavime, kuris vyko 5 dienas, mūsų rinkėjai buvo aktyvesni nei pirmajame prezidento rinkimų ture. Kol kas pasyviausi Visagino rinkėjai (21,78 proc.), aktyviausiai balsuojama Neringos (48,43 proc.), Ignalinos (40,58 proc.), Biržų (39,2 proc.) rinkėjai.

Ko iš prezidento tikisi?

Savo valią pareiškę Palmyra ir Napalys sakė, jog dalis žmonių klaidingai suvokia prezidento funkcijas. “Ne prezidentas didina pensijas ar algas. Jis turi būti garbingas, valdytų emocijas, turėtų tvirtą poziciją, atjautą savo piliečiams”, – dėstė Napalys. Jo sutuoktinei svarbu, kad šalies vadovas būtų diplomatiškas, mokėtų užsienio kalbas ir nepadarytų gėdos atstovaudamas Lietuvai užsienyje. Pora balsavo už tą patį kandidatą, ir tikisi, kad šis laimės antrąjį turą. Abu į antrąjį turą patekę kandidatai, anot Napalio, tinka šiai pozicijai, o už borto likę kiti septyni dalyvavo rinkimuose nežinia dėl ko, nes nė vienas jų prezidentui reikiamų savybių neturi.

blank
Napalys ir Palmyra.

Sutuoktiniai balsavo ir Europos parlamento rinkimuose, nors, sakė, didesnė dalis kandidatų į EP veržiasi ne dėl darbų Lietuvai, o didelių pinigų.

Simona ir Egidijus sekmadienį balsuoti atėjo su dukrelėmis Patricija ir Marija. “Tegul mokosi, kad ateityje nekiltų klausimų dėl balsavimo svarbos”, – sakė Simona. Ar su vyru rinko tą patį prezidentą, neatskleidė. Egidijaus nuomone, prezidentas turėtų turėti politinę atramą, nes nepalaikomam partijų gali būti labai sudėtinga valdyti valstybę.

blank
Simona ir Egidijus su Patricija ir Marija.

blank

Rūta anksčiau rinkimuose nedalyvaudavo, tačiau prezidento rinkimai jai buvo labai svarbūs: „Jeigu aš nebalsuosiu, nebalsuos kitas, kas išrinks valstybės vadovą?“

blank
Rūta.

Jos kandidatas pateko į antrąjį turą, todėl nereikėjo rinktis, kam sekmadienį atiduoti savo balsą. Jei jos kandidatas nelaimėtų, Rūta labai nenusiviltų, nes „abu kandidatai  priimtini, tinka dirbti prezidentu“: išsilavinę, diplomatiški, moka užsienio kalbas, tolerantiški, nepadarytų mūsų valstybei gėdos.

Balsuoti su dukrele Urte ėjęs Arvydas tikisi „geresnio prezidento nei buvo“: tolerantiško, nuoširdesnio,  diplomatiško. Jis balsuoti ėjo už tą patį, kuriam savo balsvą atidavė ir pirmame ture, bet abu kandidatai verti valdyti valstybę.

blank
Arvydas su Urte.

Abiturientė Ieva sakė, jog iš naujojo prezidento nelabai ko tiksi. Jai svarbu, kad jis daugiau dėmesio skirtų jaunimui, kad jauniems nereikėtų išvažiuoti į užsienį.

blank
Ieva.

Mergina kol kas to daryti neketina, bet,  jei niekas per metus nepasieks, ir jos keliai gali pasukti iš  mūsų šalies.

Savo balsą už pasirinktą kandidatą atidavusi Silvija buvo puikios nuotaikos: gimtadienį švenčianti jauna moteris sakė, jog balsavo už tą patį, kaip ir pirmame ture.

blank
Silvija.

Ko tikisi iš naujojo šalies vadovo? „Kad jis būtų diplomatiškas, laikytųsi duoto žodžio, teisingas ir nuoširdus“.

Ūkininkai Jelena ir Marius nebuvo kalbūs prezidento tema. „Aišku, kad balsavau. Nieko nesitikiu. Svarbu, kad nebūtų „cirkininkas“ kaip Trumpas (JAV prezidentas Donaldas Trumpas – aut. past.), – sakė Marius.

blank
Jelena ir Marius.

Mikrorajono turgelyje gėlių prekiautojas savo nuomonės apie tai, kuris iš dviejų kandidatų būtų geresnis prezidentas, diskutuoti nenorėjo.

blank

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigiasi 20 val. Didžiausios Rokiškio apygardos Respublikos rinkimų apylinkės pirmininkė Saulė Raugienė sakė, jog balsavimas sklandus, rinkėjai ėmė ir Europos parlamento rinkimų biuletenius. Tiesa, kalbinti rinkėjai dažniau balsavo tik už sąrašus, kurių biuletenyje – 16, bet juose esančių kandidatų nereitingavo.

Prezidento rinkimų rezultatų tikimasi sulaukti apie 22 val., EP – po vidurnakčio.

 

 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments