Martyno Pečiulio nuotr.

Nori patekti – turėk rezultatą

Lapkričio 11–12 dienomis šalies sostinėje vyko tradicinės „LTU Aquatics“ organizuojamos komandinės taurės plaukimo varžybos. Jėgas Lazdynų baseine išbandė 250 šalies plaukimo mokyklų ir klubų sportininkų, tarp kurių ir Europos jaunimo čempionai.
„Lietuvos suaugusiųjų plaukimo komandinės taurės varžybose rungiamasi ne pagal amžiaus grupes – jauniai, jaunučiai ir pan., į jas suvažiuoja tik pasiekusieji normatyvus. Nori patekti – turėk atitinkamą rezultatą, bet kas į šias varžybas nepateks“, – „Gimtajam…“ sakė E. Rakitinas.

Regionų komandai iš viso atstovavo 40 plaukikų iš Marijampolės, SM ,,Nemunas“, Utenos, Kėdainių, Elektrėnų, Kauno rajono, Ignalinos. Į rinktinę buvo pakviesti ir trys rokiškėnai – Julius Galvydis, Irūna Zelenkaitė ir Luknė Narkevičiūtė, treniruojami Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro trenerio Pauliaus Mališausko.

Julius teisę varžytis su šalies stipriausiais užsitikrino įvykdęs tris normatyvus – 50, 100 ir 200 m laisvuoju stiliumi; Irūna – 50, 100 ir 200 m krūtine, Luknė – 200 m krūtine.

J. Galvydis komandinės taurės varžybose rungėsi 50, 100 ir 200 m laisvuoju stiliumi ir papildomai 50 ir 100 m krūtine. „Julius įvykdė penkių nuotolių normatyvus, o 200 m laisvuoju stiliumi pasiekė suaugusiųjų normatyvą: jis savo rezultatą pagerino net 5 sek. – 2:12.64. Penkios sekundės per trumpą laiką – toks staigus šuolis bet ką nustebintų“, – rokiškėno spurtu džiaugėsi E. Rakitinas.

Irūna gerino 50 ir 100 m krūtine rezultatus, Luknė – 3 sek. iki tol turėtą 200 m krūtine rezultatą.

Įkando grandams

Regionų rinktinė komandinėje įskaitoje iškovojo šeštąją vietą. Penktoji vieta – estafetėje. „Tiems grandams (didmiesčių plaukimo mokykloms – aut. past.) mes jau įkandome. Konkuruojame su didžiųjų miestų plaukikais, kur didžiulė masė vaikų. Tarkim, Kauno plaukimo mokykloje ar sostinės sporto centre treniruojasi 500 vaikų ir dirba 20 trenerių. Iš tos masės jie atsirenka geriausius ir sudaro savo rinktinę. Mes net apsijungdami nepasiekiame tokio masiškumo“, – sako E. Rakitinas.

Meistriškumo sąvoka judins federaciją ir savivaldą

E. Rakitinas yra aktyvus Lietuvos plaukimo federacijos vykdomojo komiteto narys, užsibrėžęs vystyti regioninę politiką, burti būtent provincijos jaunuosius talentus ir tai vadinantis savo tikslu.

Kitas tikslas, anot trenerio, jau pasiektas. E. Rakitinui pavyko įtikinti Lietuvos plaukimo federaciją oficialiai rengti ir remti Regionų taurės varžybas, į kurias susirenka apie 500 dalyvių iš mažųjų miestų, tarp jų ir rokiškėnai, lipę ant prizininkų pakylos.

„Trečias tikslas – įtikinti federaciją talentingiausiems regionų vaikams organizuoti bendras stovyklas, kurios būtų finansuojamos, kur ieškotume perliukų, kartu važiuotume į varžybas kaip regionų rinktinė. Tam iš pradžių reikia federacijos palaikymo, o po to judėtume į savivaldas. Kad meistriškumo sąvoka nebūtų apleista, reikia apjungti federacijos ir savivaldos galimybes ir siekti vieningo tikslo, turėti ambicijų kada nors Rokiškio ar kito miestelio plaukiką išlydėti į olimpines žaidynes, kaip kadaise tai pasiekė anykštėnas Giedrius Titenis, iki šiol bene vienintelis olimpietis iš provincijos, startavęs olimpiadoje net 4 kartus“,  – ambicingus tikslus vardijo E. Rakitinas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: