A. Minkevičienės nuotr.

– Neseniai paskelbti Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LRI) atlikto savivaldybių indekso (kaip savivaldybėse užtikrinamos žmogaus ekonominės laisvės) naujausio tyrimo rezultatai.  Pagal juos Rokiškio savivaldybė užima 33 vietą (tarp 60 savivaldybių). Lyg ir galima šaukti „valio“: palyginti su praėjusių metų tyrimo rezultatais, pakilome 10 pozicijų, bet nurodytos spragos, dėl kurių vis dar esame arčiau uodegos… Bus peržiūrėti savivaldybės prioritetai? 

– Tyrimo rezultatų nereikėtų suabsoliutinti, tačiau gerai, kad diagnozuojama, į kurias problemas atkreipti didesnį dėmesį. Vienos problemos nyksta, atsiranda naujų. Tai procesas, priklausantis ir nuo realių situacijų. Geriau nei vidutiniškai savivaldybė įvertinta pagal tyrimo keturias pozicijas:  komunalines paslaugas, investicijas ir plėtrą bei mokesčius ir biudžetą. Visa kita – švietimas, sveikatos priežiūra, ekonominiai rodikliai, verslumas – žemiau nei šalies savivaldybių vidurkis. Tikrai yra ką veikti daugelyje sričių, bet pokyčiai per dieną ar kelis mėnesius neįvyksta.

– Tyrimas apėmė laikotarpį, kai rajonui vadovavo kiti vadovai. Kaip reaguojate, kad dalis dabartinės rajono tarybos opozicijos jau suskubo prisiimti nuopelnus už aukštesnį savivaldybės reitingą ir nesikuklino viešų „prognozių“, kad Jūs savivaldybę vėl „nuridensite“ žemyn…

– Nieko naujo. Jei tik kas geriau, politikai tuoj šoka ant „bačkos“. Suprask, tai jų asmeninis nuopelnas ir indėlis. Visi džiaugiamės geresniu įvertinimu, bet savivaldos gyvenimas ir jo pokyčiai – ilgalaikis procesas, matuojamas ne trumpalaikiu požiūriu, net ne viena kadencija. Prastokai įvertinta savivaldybės administracijos veikla. Būtini valdymo pokyčiai. Netenkina gyventojų skundų nagrinėjimo tvarka, specialistų konkrečių atsakymų nebuvimas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
stiliusEmigrantas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
stilius
stilius

Atidžiai perskaičiau paskutinę sakinio dalį: šias pareigas einančiu dirbančiu pusė metų. Einančiu dirbančiu – netelpa į jokius rėmus, bet ir tas pusĖ metų- gal geriau tiktų pusĘ metų arba tiesiog pusmetį?

Emigrantas
Emigrantas

Šaunuoliai, rokiškėnai! Ateisit ir į 10-ą, bus laikas…