Daugelio ūkininkų pasėlių laukai šiemet skendėjo ir tebeskendi vandenyje. R. Keliuotytės nuotr.

Kaip teigė rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė, šiuo metu renkami seniūnijų paskutiniai duomenys ir ūkininkų nuostolių mastai turėtų paaiškėti savaitės pabaigoje.

„Negalutiniais duomenimis, labiausiai nukentėjo Rokiškio kaimiškoji seniūnija, kita vertus, ji yra didžiausia rajone. Kiek iš viso gauta ūkininkų paraiškų ir kokie jų patirti nuostoliai, sužinosime tik gavę visų rajono seniūnijų duomenis“, – sakė J. Jasiūnienė.

Anot specialistės, ūkininkų paraiškų pagrįstumas pirmiausia patikrinamas seniūnijose, po to informaciją tikrins savivaldybės sudaryta komisija.

„Planuojame visą informaciją surinkti ir Žemės ūkio ministerijai pateikti spalio 26–27 dienomis. Ministerija duomenis perduos Vyriausybei, kuri svarstys nuostolių atlyginimo ūkininkams klausimą ir sąlygas. Kada realiai ūkininkams bus atlyginti nuostoliai, dar neaišku. Primenu, kad šiuo metu kalbama tik apie žuvusius pasėlius – nenuimtus ir tuos, kurių nuimti jau nebus įmanoma. Rudenį sėtų ir dėl liūčių neišdygusių kultūrų klausimas, matyt, bus svarstomas tik pavasarį“, – informavo J. Jasiūnienė.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie