Anot ūkininkų, rajone susiklostė ekstremali situacija. Iškritęs perteklinis kritulių kiekis paskandino dirbamus laukus, o melioracija tapo neefektyvi. Susirinkusieji buvo atviri: skiriamos per mažos lėšos valstybei priklausančiai melioracijai prižiūrėti, o tai iš dalies lemia tokius padarinius. Stambieji ūkininkai kiek galėdami dar susitvarko, tačiau mažesnių ūkių savininkams tai – didelis galvos skausmas.

Ūkininkai vieningai nutarė – nedelsiant rajone skelbti ekstremalią situaciją. Susitikime dalyvavusi rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė ūkininkams paaiškino, jog ekstremaliai situacijai paskelbti reikalingos tam tikros sąlygos – 10 hektarų absoliučiai „žuvusio“ ploto.  Skyriaus vedėja abejojo, ar šiuo metu vienoje vietoje atsirastų toks plotas. Tačiau ūkininkai baksnojo į savo telefonus, kur buvo užfiksavę dar didesnius apsemtus plotus.

Praūžusios liūtys nuostolių padarė visame rajone, tačiau daugiausiai gamtos išdaigos smogė Kamajuose ir Pandėlyje ūkininkaujantiems žemdirbiams.

Rokiškio miesto 521 gimtadienis 2

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie