blank
A. Stanio nuotr.

„Šiuo metu ledo storis vietomis siekia 5 cm ir daugiau, tad dauguma žvejų pradeda poledinę žūklę, o mums prasideda gelbėjimo sezonas. Kai tik turime sąlygas ir galimybę lipti ant ledo, stengiamės atnaujinti profesines žinias. Visos devynios rajono ugniagesių komandos turi specialias roges, skirtas gelbėjimo darbams, yra aprūpintos gelbėjimo ratais ir liemenėmis. Taigi prireikus galime imtis gelbėjimo darbų“, – sako R. Sunklodas. Jo teigimu, šiandien gelbėtojams nebent stinga tik specialių plaukimo drabužių. Jie kainuoja daugiau nei 3000 eurų, tokius turi tik Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai, kurie ir padėjo pratybų metu.

Anot pašnekovo,  šiuo sezonu kiekvienas žvejys privalo turėti specialų gelbėjimosi įrankį – ledo smaigus.

„Šiais metais apie skendusius ar įlūžusius žmones dar nebuvo pranešta. Kiekvienas, žvejojantis ant ledo, privalo turėti specialų įrankį – smaigą. Jo vieta – žvejui ant kaklo. Jis įlūžusiam padėtų išlipti iš vandens. Džiugu, kad dauguma žvejų tokius turi – tai rodo aplinkos apsaugos pareigūnai patikrinimai. Visgi kai kurie smaigus ne kaklo kabinasi, o laiko žvejybos dėžėje ar kitoje vietoje. Nelaimė ant ledo nutinka ne tik žvejams, bet ir kitiems žmonėms, neatsargiai ant jo žengiantiems ar bandantiems sutrumpinti kelią per vandens telkinį“, – pasakoja pašnekovas.

R. Sunklodas paminėjo vandens telkinius, kuriuose dažnai nutinka nelaimės.

„Tai Juodupės upė – ten būta daug tragiškų nelaimių. Pavienių nutikimų pasitaiko Sartų link, kur daugiau ežerų. Gelbėdami dažnai susiduriame su visiškai skirtingomis situacijomis. Skirtingi atstumai, skirtingas priėjimas prie vandens, skirtingas ir privažiavimas prie vandens telkinio. Tad tenka ruoštis įvairioms situacijoms, dėl to ir gelbėjimo darbų laikas gali stipriai skirtis“, – pasakoja R. Sunklodas.

Gelbėjimo pratybos tęsis nuo antradienio iki penktadienio, tad nenustebkite prie Rokiškio ežero sutikę būrį gelbėtojų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: