J. Kačerausko nuotr.

PRAŠYMAS

DĖL BŪTINUMO SUŠAUKTI ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NEEILINĮ POSĖDĮ EKSTRIMALIAI PADĖČIAI RAJONE DĖL KORONAVIRUSO (COVID-19) PLITIMO GRĖSMĖS, ĮVERTINTI  IR SITUACIJOS VALDYMO SPRENDIMAMS PRIIMTI

Rokiškis

2020-03-13

2020 m. vasario 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė, siekdama kuo efektyviau koordinuoti prevencinius veiksmus dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, paskelbė ekstremalią situaciją visoje šalyje.

Įvertinant šios pavojingos ligos plitimo tendencijas, būtinas neeilinis rajono savivaldybės tarybos posėdis. Mūsų rajonas, neabejotinai taip pat greitai susidurs su naujais iššūkiais.

Posėdyje būtina priimti sprendimus dėl visiems rajono gyventojams gyvybiškai svarbių klausimų:

  1. Dėl efektyvaus prevencinio pasirengimo galimam naujojo koronaviruso plitimui rajone;
  2. Dėl pasirengimo karantinuoti rajono gyventojus;
  3. Dėl deramos medicininės pagalbos suteikimo, tinkamo gydymo, susirgimų atveju; dėl plaučių ventiliacijos ir kitos medicininės įrangos, gyvybiškai būtinos šia lyga sergantiems gydyti, papildomo įgijimo;
  4. Dėl pacientų ir medicininio personalo visapusiško, pilno aprūpinimo būtinosiomis medicininėmis kaukėmis, dezinfekcinėmis priemonėmis;
  5. Dėl savivaldybės biudžeto piniginių lėšų poreikio ekstremaliai situacijai valdyti ir rajono savivaldybės 2020 metų biudžeto patikslinimo, numatyti ir skirti būtinas lėšas pagal ypatingos situacijos poreikį.

Šiais, aktualiais, ekstremalios situacijos valdymo klausimais išklausyti savivaldybės valstybės tarnautojus ir specialistus, atsakingus už ekstremalių situacijų rajone valdymą, rimties ir tvarkos užtikrinimą, ligų profilaktiką, sveikatingumo rajone politiką, ligų prevencijos švietėjišką veiklą, priimti jų pagal kompetencijas parengtus atitinkamų, neatidėliotinų veiksmų priemonių planus.

Remdamiesi išdėstytu ir vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 str. 4 d., Rokiškio rajono savivaldybės tarybos reglamento 29 punktu, prašome sušaukti neeilinį Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdį, šia darbotvarke:

„Dėl Rokiškio rajono savivaldybės institucijų prevencinio pasirengimo galimam koronaviruso plitimui rajone įvertinimo ir  sprendimų, susijusių su papildomu finansavimu, būtinu aprūpinant rajoną tam tikra, papildoma medicinine įranga ir apsaugos priemonėmis bei kitiems situacijos valdymo sprendimams priimti“ .

Tarybos nariai:

Irmantas Tarvydis                            Algis Čepulis                              Robertas Baltrūnas

Stasys Meliūnas                               Antanas Vagonis

Gintaras Girštautas                           Egidijus Vilimas

Valius Kazlauskas                            Dalia Lūžienė-Malionienė

Prie Dirdų

18
Rašyti komentarą

avatar
12 Comment threads
6 Thread replies
15 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ulpaPetkaeilinistiesaRenata Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
ulpa
ulpa

Prašau nesikabinėti prie žmonių nuo dievo.Meras pats pirmas,vos tIk grįžo iš Kinijos pademonstravo kaip teisigai užsidėti med. kaukę. Vaistus taip pat rekomendavo,tai vietinį sūrinės sūrį,jo pakankamai .Ko dar? V.Kanopa leido Burnickui pailsėti po kruizo.Vidmantas organizuoja aprūpinimą medikų,reiks pasirūpins ir kitkuo.Kam ta ekstr.sit.komisija? Valdžią nuo dievo privalu džiaugtis ir saugoti,Svarbu kad praėjus krizei turėtume kuom grožėtis per šventes,turėtume kas atstovauja išvykose draugiškoje Kinijoje ar kitose valstybėse.

tiesa
tiesa

O Burnicką įsodino į kėdę Gaigalas su Blažiu, matyt turėjo interesą… sukelti bardaką…

eilinio prašymas tarybai
eilinio prašymas tarybai

o gal jūs galėtumėt padirbėti taip, kaip prieš rinkimus ,tik ne pažadais -pasakaitėmis,o konkrečiu rūpesčiu KIEKVIENU rajono piliečiu , BE POSĖDŽIŲ, primenančių soviemetį , be kaltinimų ir t.t. apsilankyti PC ir paprašyti, kad ir į provinciją būtų pristatyta pakankamai perkamiausių prekių, kad pirkėjams nereikėtų tykoti , kada bus papildytos lentynos. apsilankyti vaistinėse ir pasidomėti , ar ir Rokiškyje nebūtų įmanoma įsigyti antiseptikų dezinfektantų. pasidomėti patiems kiek visoje šalyje yra jūsų minimų medicininių priemonių ir ar išimties tvarka Rokiškiui būtų jų skirta daugiau, neturint kol kas nei vieno infekcijos atvejo. ar ką nors darote, kad iš Italijos grįžę technologijos , verslo… Skaityti daugiau »

Saugokimės aktyvistų
Saugokimės aktyvistų

Tai, kad jie viską daro atvirkščiai, organizuoja talkas, tai yra puotą maro metu… Viskas, ką jie gali padaryti tai pašalinti Burnicką ir taip išgelbėti rajoną…

Renata
Renata

taikliai parašyta, tik mūsų „didžiajai“ valdžiai ne paprasti žmonės rūpi, o ir toliau rengia „piarus“- talkas prie dvaro, preskonferenciją ir t.t

eilinis
eilinis

Kurie kviečia posedį yra visškoje mažumoje.O VALDANTIEJI -MERINIAI,KONSERVATORIAI IR SOCDEMAI, viskam priešinasi,net bijo prisimti atsakomybės tapti komisijos pirmininku, nors valdžioje labai norėjo būti.Prasatai pas mus su valdžia-nesugebam išsirinkti.Moka tik švesti-kalbėti ir po Kinijas važinėti,nelaiku pjarintis,organizuoti talkas.

Jurgis
Jurgis

Burnickas turi perspektyva aukštyn veržtis: išmoko kryžiažodžius spręsti – tapo administracijos direktoriumi.
Išmoks žodžius sudėliot į sakinius – taps meru.
Pradės rišliai dėliot sakinius – į seimą galės pretenduoti.
Ir t. t. Bet ar liks rinkėjų Rokiškyje.

Henka

kiekviena apsimestinės ramybės diena, ne tik blogina situaciją, bet didina būsimų aukų skaičių

Nuomoné
Nuomoné

Tam yra ekstremalių situacijų komisija. Tegul tarybos nariai nesikiša ten, kur jiems nereikia kištis. Klausimas ar nereikėtų atidėti eilinio posėdžio kai šalyje tokia situacija, o čia sumąstė dar tokią nesąmonę. Tegul šie pasirašiusieji susirenka ir užsiima populizmu rūsyje. Matau, kad nevaldomai plinta kvailumo virusas.

eilinis
eilinis

Tai ar nematai ,kad valdžia nieko nedaro?.Pažiūrėk ką daro Vilniaus meras ir kiti.Jei jų nepajudinsi tai ir toliau sėdės ir miegos.Gal gali pasakyti ką ta „ekstramalių situacijų komisija padarė,ką organizavo -nupirko kaip kiti?Kai atsidursi ligoninėje -pamatysi kaip pasiruošusi-apsirūpinusi…….Pati lysk į tą rūsį ir miegok,netrukdyk,su savo kvailumo matomai nebeišgydomu virusu.

Paklausimas
Paklausimas

Ar Burnickas izoliavo keliaunink1 seimų veteraną ir ar informavo apie tai visuomenę… Pamiršo…

POGRINDININKAS
POGRINDININKAS

O Burnicką įsodino į kėdę Gaigalas su Blažiu, matyt turėjo interesą… sukelti bardaką…

Antanas
Antanas

Po 2020 02 27 A. Čepulio raginimo imtis veiksmų praėjo 16 dienų, deja jokių veiksmų kurie realiai keistų situaciją – neatlikta. Nėra komunikacijos su visuomene. Savivalda turi teisę veikti savarankiškai. Manau, kad Burnickas su savo miegojimu atvęs į prarąją… jam privalu parodyti duris…

Petka
Petka

Manau skubiai reikia keisti pirmininką,vietoje Burnicko surasti normalų,suprantantį ką daryti pirmininką.Nejaugi mums piliečiams organizuotis, padėti -patarti pasitraukti.Kur ten jis slepasi ar savivaldybės ,ar pas tėvą rūsyje?

paciente
paciente

O kodėl gyd. Maželienė nepasirašė. Du gydytojai taryboje (Baltrūnas ir Maželienė) sėdi ir tyli, nors virusas koronos plinta. Bijo išsižioti. Tai jeigu bijojo, tai nereikėjo eiti į mišką. Esant tokiai situacijai abu turėtų padėti mandatus.

Rimas
Rimas

Jei pasirašiusieji išmano, ką daryti, turėtų ne politikuoti per laikraštį, o be jokio posėdžio sėsti su išrinktąja valdžia ir vyriškai rimtai dirbti Rokiškio žmonėms. Gal tada imčiau bent keletą jūsų gerbti. Nes dabar iš anksto nuspėjamas to posėdžio scenarijus.

reveransas
reveransas

populiarumui?Gal jie ne tarybos nariai..ir tarpusavyje nebendrauja ?

jonas
jonas

Ir be prašymo posėdis turėjo būti sušauktas ar meru , administracijos direktoriui nerūpi tokie klausimai???