blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Vasario 24 d. rajono tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 36 klausimai, truko ilgiau nei įprasta. Svarbiausiam rajono dokumentui – šių metų biudžetui, kuris po daugelio metų pirmą kartą subalansuotas, pritarta be didelių diskusijų.

Ledas ir krepšinis

Posėdžių salė buvo sausakimša, nes atvyko visų rajono ugdymo įstaigų vadovai išgirsti politikų verdikto dėl įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitų. Kadangi komitetuose ataskaitoms didesnių priekaištų tarybos nariai neturėjo, jas svarstant buvo tik keletas pastebėjimų. Daugiausia „kibo“ Kūno kultūros ir sporto centro veikla. Tarybos nariai domėjosi, ar ledo aikštelėje vyksta mokinių pamokos, stebėjosi, kodėl centre negalima išsinuomoti pačiūžų, kodėl keleri metai nesukomplektuojama mergaičių krepšinio komanda. Suabejota, ar galima leisti dailųjį čiuožimą tuo metu, kai vyksta ledo ritulio varžybos ar treniruotės, nes tokia „kaimynystė“ kelia traumų pavojų. Centro direktorius Augutis Kriukelis paaiškino, jog ledo aikštelė stebima, dailiojo čiuožimo pamokų joje nevyksta, o treniruočių metu kartais pavieniai čiuožimo mėgėjai tobulina savo įgūdžius, bet ne masiškai. A. Kriukelis sakė, jog mergaičių krepšinio komandos sudaryti negali ne todėl, kad neranda trenerio, bet todėl, kad nėra reikalingo skaičiaus šio sporto entuziasčių.

Regionų smukdytojams – „kelmučio“ nominaciją

Diskusijos užtruko svarstant rajono tarybos kreipimusis į šalies aukščiausios valdžios institucijas ir jos vadovus dėl valstybinių miškų valdymo sistemos reorganizacijos ir urėdijų išdraskymo bei kaimų pašto skyrių naikinimo.

Į tribūną pakviestas Rokiškio miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas tarybos nariams detaliai išdėstė planuojamos reformos tikslus ir grėsmes, paaiškino, kodėl miškininkai palaiko švelnesnį reformos variantą – projektą, kuriuo vietoj 42 urėdijų būtų suformuotos 25, turinčios juridinį statusą. Urėdo teigimu, sukūrus vieną miškus valdančią įmonę korupcijos tikimybė ne sumažėtų, kaip reformatoriai visuomenei bando įrodyti, o išaugtų, nes tokio modelio atvirai siekia šalies medienos verslo magnatai. Be to, smulkiosioms medienos perdirbimo įmonėms kiltų pavojus bankrutuoti,  jos neįveiktų stambiųjų koncernų diktuojamos konkurencinės kovos dėl žaliavos.

Stasys Meliūnas suabejojo, ar urėdijos pakankamai atsparios korupcijai, dėl kurios jos ir linksniuojamos. Stasys Mekšėnas įrodinėjo, kad Latvijos miškų sistema progresyvesnė: esą stovi miškavežis, vairuotojas elektronines sistema perduoda visus medienos duomenis ir nereikia jokių didelių buhalterijų. Kolegė Jūratė Čypienė jam replikavo, kad tas latviškas miškavežis stovi Lietuvoje, nes Latvijoje nebėra darbo, ten miškai jau iškirsti ir parduoti.

Reformos klausimu pasisakydamas vicemeras Egidijus Vilimas prašė tarybos narius elgtis pilietiškai – neleisti naikinti urėdijų, kurios buvo įkurtos 1919 m. ir tik sovietmečių panaikintos, o atgavus nepriklausomybę jos vėl atkurtos, nes įvertintos kaip vienas valstybingumo simbolių. Jeigu reformatoriams pavyks urėdijas sunaikinti, jis davė pažadą: „Pats įsteigsiu kelmučio nominaciją. Išrausiu kelmą, padarysiu medalių ir kasmet minėdamas urėdijų išardymo datą juos įteiksiu Seimo nariams, kurie už tai balsavo. Linkiu negauti nominacijos su juodu kaspinėliu“, – į politikų sąžinę apeliavo E.Vilimas.

18 tarybos narių balsavo už tai, kad nebūtų draskomos urėdijos, keturi – susilaikė.

Taryba pritarė ir būtinybei išsaugoti kaimo paštus. Antraip, anot Virginijaus Lukošiūno, būtų akivaizdi antiregioninė politika, nors prieš Seimo rinkimus visos partijos pažadėjo stiprinti regionus.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Saulė
Saulė
2017 27 vasario 9:14

įdomiausia, kad per urėdo pasisakymą mero draugas ir seimo narys J. Jarutis akivaizdžiai išėjo iš salės ir nebegrįžo, tuo parodydamas aiškią poziciją

Smalsutis
2017 25 vasario 22:43

Patys uždarinėjot darželius ir mokyklas, dabar norite, kad kiti klausytų jūsų prašymų.

Rekomenduojami video: