lina-belgai-kariai-vizitas
Rajono mero patarėjas Tadas Barauskas (kairėje) Belgijos rotacinių pajėgų atstovams: kapitonei Liesbet Philippaert, viršilai Gunter Helsen ir seržantui majorui Louis Kovac aprodė Nepriklausomybės aikštę, kurioje rytoj vyks NATO ir aljanso sąjungininkų bei Lietuvos karių susitikimas su rajono visuomene. L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr.

Rytoj, spalio 21 d., 12-14 val. rajono visuomenė kviečiama į Nepriklausomybės aikšte susipažinti su NATO kariais ir jų sąjungininkais. Čia vyks pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ pristatymas visuomenei. Aikštėje bus išrikiuota galinga karinė technika, visi norintieji galės pabendrauti su kariais, taip pat pasivaišinti kareiviška koše ir arbata. O šiandien apsižiūrėti būsimo renginio vietos ir pabendrauti su rajono savivaldybės vadovais atvyko Belgijos rotacinių pajėgų kariai. Jie pratybose imituos oponuojančias pajėgas.

 

Rajono savivaldybėje apsilankė Belgijos rotacinių pajėgų kapitonė Liesbet Philippaert, sežantas majoras Louis Kovac ir viršila Gunter Helsen. Svečiai domėjosi, kokio dydžio yra Rokiškis ir Rokiškio rajonas, kokie kariniai daliniai čia yra. Rajono meras Antanas Vagonis trumpai papasakojo apie karių savanorių ir šaulių veiklą. Meras domėjosi, kuo rajono savivaldybė galėtų prisidėti prie pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ pristatymo visuomenei. Svečiai ragino rajono mokyklų, darželių bendruomenes pasinaudoti galimybe arčiau susipažinti su kariais. Mat kituose šalies miestuose visuomenės susitikimai su NATO kariais praėjo ypač turiningai ir įdomiai. Ir tuo rokiškėnai galės įsitikinti ne tik iš belgų karių pasakojimų: jie rajono vadovui paliko du filmus: pirmajame pristatomos Belgijos rotacinės pajėgos Lietuvoje, o kitame įamžintos susitikimų su Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenėmis akimirkos. Ir iš Rokiškio kariai jau turi pirmąjį prisiminimą – su meru jie nusifotografavo „selfį“.

Svečiai užsuko ir į Nepriklausomybės aikštę. Jie ne tik domėjosi gražiausia miesto panorama, bet ir apžiūrėjo privažiavimo kelius, planavo, kaip aikštėje patogiau sustatyti karinę techniką.

O rajono kariams savanoriams – 506-ajai pėstininkų kuopai – dabar pats pasirengimo pratyboms įkarštis. Juk savaitgalį būtent jie priešinsis oponuojančias pajėgas imituojantiems belgų kariams. Mūsų kariai savanoriai kviečia pratybų metų visuomenę išlaikyti rimtį, nepasakinėti belgams ir jų talkininkams, kur įsitvirtinusios ar kaip juda Lietuvos karių pajėgos. Pratybos vyks Juodupės, Pandėlio, Kazliškio, Rokiškio kaimiškosios seniūnijų keliuose, miškuose, miesteliuose. Į visus su pratybomis susijusius klausimus atsakys 506-osios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Sergejus Afanasjevas tel. (8-686) 79554.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments