blank
J. Kačerausko nuotr.

Įtariama, kad per šiemet kovą vykusius rinkimus rinkėjams buvo siūlomi pinigai, kad jie balsuotų už kandidatuojantį į Rokiškio rajono savivaldybės tarybą V. M. bei jo remiamą kandidatą į rajono merus.

Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys V. M. kaltinamas organizavęs rinkėjų papirkimą, o dvi jo partietės rokiškėnės D. G. ir N. G. – veikusios kartu su juo. Tyrimo duomenimis, D. G. į šią nusikalstamą veiką galimai įtraukė ir Rokiškio rajone gyvenantį E. J.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas iškart po šį pavasarį vykusių savivaldos rinkimų, pareigūnams gavus duomenų apie galimą rinkėjų papirkimą.

Tyrimo duomenimis, V. M. prieš kovo 3-iąją vykusius savivaldos rinkimus paprašė N. G. ir D. G. surasti žmonių, kurie už 10 eurų atlygį balsuotų už jo atstovaujamą partiją, o partijos sąraše reitinguotų į priekį jį patį. Tyrimą atliekantiems pareigūnams pavyko nustatyti keliolika asmenų, kuriems buvo siūlomi pinigai už „teisingą“ balsavimą.

Manoma, kad analogiškos nusikalstamos veikos buvo vykdomos ir kovo 17-ąją vykstant merų rinkimams. Rinkėjams galimai buvo žadama sumokėti po 5 eurus, kad jie balsuotų už V. M. remiamą kandidatą į Rokiškio rajono savivaldybės merus. Kelių asmenų kaltinamiesiems papirkti nepavyko, šie atsisakė balsuoti taip, kaip buvo prašomi.

Per kratą įtariamojo E. J. namuose buvo surasti 9 šoviniai, skirti įvairiems graižtviniams ginklams. Kadangi rokiškėnas neturi leidimo jiems laikyti, jam pateikti kaltinimai ir dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ričardas Juozainis.

Baudžiamasis kodeksas už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

V. Maželis jam pareikštų kaltinimų kol kas nekomentuoja. Jis informavo, jog nuo rugsėjo 13 d. nebėra rajono tarybos narys: mandato atsisakė laimėjęs konkursą į AB „Rokiškio komunalininkas“ vadovo pareigas.

GR ir Panevėžio apygardos prokuratūros inform.

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
12 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
kas pastebėjo
kas pastebėjo
2019 22 rugsėjo 19:33

kad bėgančioje eilutėje per TV žinias buvo įvardyta ,kad bus teisminis vertinimas kaip įtariamas už balsų papirkinėjimą p.V.Maželis..

Antanas
Antanas
2019 22 rugsėjo 22:58
Reply to  kas pastebėjo

Na va ,vėl garsins Rokiškį gudeliaukas su darbeicu,nemokam kitaip ,taio nors šitaip…

Antanas
Antanas
2019 19 rugsėjo 23:17

Kuo toliau tuo su Rokiškio valdžia baisiau.Dar per visą Neprilklausomos Lietuvos laikotarpį neturėjome dar tiek cinikų,neišmanėlių ,savanaudžių ir kvepiančių negeru kvapu,susikoncentravusių rajono valdyme.PO 4 metų Jus pamatysite,KAS NUTIKS SU KOMUNALININKU ir kitomis vertomis dėmesio sav. įmonėmis……

katinas
katinas
2019 20 rugsėjo 10:52
Reply to  Antanas

Su tokia valdžia komunalininką sunaikins ankščiau …ir tai pagrindinis akcininkas, dar taip nėra girdėta Lietuvoje

gražina
gražina
2019 19 rugsėjo 11:03

Kiek dar murgdysite komunalininką, mieli politikai??? Jūs ir nustekenote komunalininką su savo “gudriais ” sprendimais.

Petras
Petras
2019 19 rugsėjo 10:55

Komunalininkai, gelbėkitės. Kvieskite KAka2. Nelaukite.

Biruted
Biruted
2019 19 rugsėjo 8:38

ir čia laisva Lietuva? – D.G.V.G. ir t.t? Kodėl negalima parašyti kas ir kur? Kad žinotume ko vengti? Parsidavėliai už 5 eurus!!! O kiek sumokėta už laimėta konkursą??? Konkurso sąlygos padarytos taip kad tik negrįžtu A.Vagonis. Va štai taip pas mus – V.G Š.M…

jonas
jonas
2019 18 rugsėjo 22:32

Na, AB Rokiškio komunalininkui ir sekasi.Koks sekantis kandidatas, mieli politikai.

Toma
Toma
2019 18 rugsėjo 21:02

Ir vėl Darbo partijai nepasisekė ir vel reiks naują pirmininką rinkt 😀

Rajono gyventojasArnas
Rajono gyventojasArnas
2019 18 rugsėjo 19:24

Tai bus antras teistumas ponui direktoriui.

Renata
Renata
2019 18 rugsėjo 18:56

O va čia tai cirkai naujosios valdžios. Ateina “mesijas” gelbėti komunalininko. Čia labai gera tema serialui. Ar jums negėda paskirti ( būtent paskirti, o ne konkurso būdu rinktas) tokią asmenybę į direktorius?? Čia ne tik lietuvos TV reikia, čia reikia ir užsienio žiniasklaidos. tokių akibrokštų visgi nei viena valdžia nedarė. O kur tarybos opozicija?? Ko dabar tyli galvas sukišę į smėlį?? Va kur tyrimo reikia , korupcija kaip ant delno. O gal ne jūsų jėgoms tai ištirti, pone Meliūnai ???

Stasikas
Stasikas
2019 18 rugsėjo 15:45

O dabar ir į belangę. Kolicija griūva.