Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorius Augutis Tymukas.
Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorius Augutis Tymukas.

Mokinių pasiekimai prastėja, mokyklų vadovai  direktoriauja dešimtmečiais – neskuba į pensiją net ir sulaukę pensinio amžiaus.  Naujoji Vyriausybė imasi reformų. Tiesa, joms priešinasi ir mokytojai, ir  dalis visuomenės. Mokytojus aršiai gina ir profsąjungos. Protestų banga  kilo dėl dviem savaitėmis ketinamų ilginti mokslo metų. Dalis internautų  puolė ginti mokytojų, kiti, atvirkščiai, piktinasi ilgomis mokytojų atostogomis ir kalba apie juos kaip apie išrinktųjų kastą. Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis  karštais  klausimais paprašė  Rokiškio rajono mokyklų vadovų asociacijos pozicijos. Asociacijos vadovo Augučio Tymuko asmenine nuomone, mokslo metai galėtų prasidėti rugpjūtį, o mokyklų vadovų kadencijoms jie pernelyg nesipriešina. Tiesa, siūlo dvi kadencijas išbuvusiems direktoriams leisti toliau dalyvauti konkurse  vadovo vietai užimti.

Ministerija siekia pagerinti mokinių pasiekimus

Eltos pranešime teigiama: „Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, Vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), siūlydama ilginti mokslo metus, siekia pagerinti mokinių pasiekimus, tą patį kursą išdėstant per ilgesnį laikotarpį, paliekant daugiau laiko darbui su atsiliekančiais mokiniais ir mažinant mokiniams bei mokytojams tenkantį krūvį.“

„Akivaizdžiai turime situaciją, kada mūsų mokinių pasiekimai prastėja. Daugėja tokių, kurie nepasiekia net patenkinamo lygmens. Mes turime situaciją, kuomet praktiškai 39 savaičių programą išdėstome per 34 savaites. Tai yra stresas tiek mokiniams, tiek mokytojams“, – antradienį žiniasklaidai  teigė S. Skvernelis.

Pirmadienį prieš ŠMM planus mokslo metus ilginti dviem savaitėmis protestą surengė švietimo profesinės sąjungos ir mokinių organizacijos, teigiančios, kad ilgesnis mokymosi laikas nereiškia kokybiškesnių pasiekimų. ŠMM siūlo ateinančius mokslo metus ilginti 10–15 mokymosi dienų, o mokytojų atostogų netrumpinti. Pedagogai atostogauja 56 dienas, tuo tarpu mokinių atostogos vasarą trunka 90 dienų.

Asociacijos vadovo nuomonė: nenori, kad spręstų ministerija

Rajono mokyklų direktorių  asociacijos vadovas A. Tymukas „Gimtajam…“ išsakė asmeninę nuomonę. Jo žodžiais, birželio mėnesį  netikslinga ilginti mokslo metus. „Peržiūrėjus ugdymo planus ir mokymo programas reikėtų ieškoti galimybių, kaip pagerinti ugdymo kokybę, o jei jau ilginti, tai mokslo metus pradėti rugpjūčio mėnesį“, –  sakė A. Tymukas ir pridūrė: „O dėl mokyklų vadovų kadencijų – neprieštaraujam. Bet manom, kad būtų teisinga ir dvi kadencijas dirbusiam leisti  dalyvauti konkurse. Dar vienas momentas – norim, kad vadovus daugiau vertintų steigėjas (savivaldybė – aut. past.) O dabar steigėjas kaip ir nustumtas, kažkokia ministerija kažką spręs… Dar kiti vertintojai.“

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
aleksasnustebau Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
aleksas
aleksas

ką ten ministerija, nuspręs Kamajų asociacija 🙂

nustebau
nustebau

KAŽKOKIA ministerija kažką spręs? Juk ne kažkokia, o švietimo ir mokslo…