Programa ir komisija

Rajono tarybos posėdyje politikai svarstė rajono savivaldybės psichoaktyvių medžiagų vartojimo bei nusikalstamų veikų prevencijos ir kontrolės įgyvendinimo 2024–2027 metų programą ir patvirtino Psichoaktyvių medžiagų vartojimo bei nusikalstamų veikų prevencijos ir kontrolės komisiją. Šiam sprendimui rajono taryba pritarė vienbalsiai. Komisijos tikslas – pažaboti narkotinių medžiagų plitimą tarp jaunimo.

Rezultatai – šokiruojantys

Klausimą taryboje pristatydama savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Birutė Šlikienė sakė, kad lapkričio–gruodžio mėnesiais penkiose rajono gimnazijose ir dviejose progimnazijose buvo atliekami aplinkos tyrimai. Dažniausiai apie tai įstaigos buvo įspėjamos prieš dieną. Tyrimų rezultatai šokiruojantys: iš tikrintų septynių švietimo įstaigų šešių aplinkose rasta narkotinių medžiagų pėdsakų.

„Mėginiams paimti parinktos mokyklų vaikinų ir merginų tualetų rankenos, palangės, rūbų kabyklos (rūbinės), sporto persirengimo kambariai, laiptų turėklai ir kitos vietos, kur dažniausiai renkasi mokiniai. Naudoti testai, identifikuojantys 21 narkotiką, marihuanos, hašišo ir sintetinių kanabinoidų pėdsakus. Iš viso panaudota 65 testai, pirkti iš Rokiškio policijos komisariato nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programai skirtų lėšų“, – pasakoja B. Šlikienė.

Minėti tyrimai atskleidžia, jog tam tikroje aplinkoje yra narkotinių medžiagų pėdsakų, bet tai dar nereiškia, jog mokyklos bendruomenėje yra asmenų, vartojančių narkotines medžiagas ugdymo įstaigos patalpose. Pasinaudojus viešuoju transportu, paėmus į rankas grynuosius pinigus parduotuvėse, didelė tikimybė, kad ant pirštų, drabužių nugulę narkotinių medžiagų pėdsakai bus pernešti į kitą aplinką, taip pat ir į mokyklą. Taigi, tokių pėdsakų aptikimas tik patvirtina faktą, kad šios medžiagos yra vartojamos visuomenėje.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ona
Ona
2024 30 sausio 8:29

O, tévai nemato vaiko blizgančių akių, nepažiūri kuprinių,kišenių, tiek jau dirba ir užsiėmę, ir pasitiki savo vaikais, mokytojai ignoruoja. Čia yra baisiausia padėtis, nes ją sukūrė, pats suaugęs žmogus, dėl pinigų, nuodydamas mūsų kartą….

Atsakymas daugeliui į klausimą
Atsakymas daugeliui į klausimą
2024 29 sausio 20:41

Tai akivaizdus nesibaigiantis sveikatos reformų rezultatas, kai mokyklose nebėra ne tik medicinos seserų, bet ir sunaikinti medicinos punktai, kuriuose dirba taip vadinami visuomenės sveikatos specialistai be medicininio išsilavinimo.Savivaldybės nesugeba su ta problema susidoroti, nes ir čia nėra tikrų specialistų. Piramidės efektas nebeveikia. Ir kaltų čia nesuras.

besmegenis
besmegenis
2024 30 sausio 8:42

Šių problemų tikrai neišspręs mokyklose dirbančios specialistės nei su mediciniu išsilavinimu nei be jo.Problema visame pasaulyje ypač aktuali….

Obelis
Obelis
2024 29 sausio 16:52

Prie to privedė beribės vaikų ir nusikaltėlių teisės.

Rekomenduojami video: