Augantis testų poreikis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad savivaldybėse veikiantys visuomenės sveikatos biurai šalies ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms sudaro galimybę neatlygintinai gauti savikontrolės testų, skirtų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostikai, mokiniams, jų artimiesiems, pedagogams, kitiems specialistams.

Kaip sakė Rokiškio VSB vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Justina Šiupinienė šiemet tokia testų dalinimo akcija vykdoma pirmą kartą, tačiau jau dabar pastebimas testų poreikis: „Testų poreikis išaugo, dažnai specialistės testuoja vaikus, kurie kreipiasi turėdami panašių į COVID-19 simptomų.“

Daugiausiai testų – didžiausioms mokykloms

Dėl testų specialistai prašo kreiptis į bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose dirbančias visuomenės sveikatos specialistes. Jeigu tokių įstaigoje nėra, testai vis vien perduodami bendruomenėms. „Testus dalino visuomenės sveikatos specialistės, dirbančios mokyklose ir darželiuose, o įstaigose, kur šiuo metu dėl specialistų trūkumo jų nėra, testai perduoti atsakingiems asmenims ir paprašyta įstaigos bendruomenės padėti juos išdalinti“, – sakė J. Šiupinienė.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: