Rajono miškuose įsikūrė baltasis danielius

Medžiotojai ne tik medžioja, bet ir sėkmingai didina gyvūnų populiaciją. Verslininkas, medžiotojų klubo „Sartai“ narys Aidas Stainys su medžiotoju entuziastu Valdu Adamoniu iš Ignalinos atsivežė ir Lašų (Kriaunų sen.) apylinkių miške išleido naują gyventoją – baltąjį danielių.

1971
1

Lietingą ketvirtadienio popietę su vyrais susitikome miško prieigose. Visureigio kabinoje vis sušmėžuodavo ragai – gyvūnas jau pradėjo busti – migdomųjų poveikis blėso, tad reikėjo paskubėti. Persėdome į visureigį ir  nuvažiavome į nuošalų lauką, apsuptą medžių. Netrukus supančiotą danielių apsupo septyni vyrai. Tačiau jie nesijautė drąsiai. Nors danielius dar buvo apkvaitęs, bet, praleidus vieną spyrį, būtų pasibaigę liūdnai. Po kruopščios gyvūno išlaisvinimo operacijos jis jau ant kojų. Paskutiniai fotografų blyksniai, ir naujakurys atsargiai pasislėpė savo naujuose namuose.

Medžiotojų klubo „Sartai“ nariai prieš gerą dešimtmetį pirmieji rajone pradėjo miškuose veisti danielius ir jau treti metai juos medžioja. Vyrai džiūgauja, mat per tą laiką minėtoje vietoje užsiveisė beveik 60 šių miško gražuolių.

„Danieliai – sėslūs gyvūnai. Vienas kitas pasirodo šalia kaimyninių rajonų, tačiau toli nekeliauja“, – sakė A. Stainys.

Naujasis miško gyventojas – baltasis danielius – atkeliavo iš Ignalinos danielių augintojų. Gyvūnas dar jaunas – jam kiek daugiau nei dveji metai. Jis nemedžiojamas laisvai lakstys dar beveik šešerius metus, kol sulauks aštuonerių. „Danielius turi tik antruosius ragus. Tiesa, turėjome atsivežti metais vyresnį patinėlį, tačiau per klaidą ne tą užmigdė. Teko imti šį“, – apie kuriozinę situaciją kalbėjo A. Stainys ir pridūrė, kad šiais metais medžiokliai planuoja atgabenti dar vieną danielių iki jų rujos, o jei nepavyktų, planus tektų atidėti kitiems metams.

 

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ziauru Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
ziauru
ziauru

Gyvunus paleidzia i miska tam ,kad juos po to medziotu?Koks ziaurus elgesys su gyvunais,kur ziuri gyvunu teises?