Raimundas Martinėlis. Rajono ligoninės nuotr.

– Lietuvos gydymo įstaigas dešimtimis palieka gydytojai? Kaip šiame kontekste atrodo Rokiškio ligoninė?

– Net negalėčiau dabar prisiminti, kad kažkas pastaruoju metu būtų išėjęs. Kaip tik priimam naujus medikus. Mes atrodom labai gerai. Pas mūsų kardiologus, neurologus, kitų sričių specialistus žmonės važiuoja konsultuotis iš Anykščių, Kupiškio, Zarasų, Biržų. Šiuo metu stebim labai padidėjusius srautus mūsų pusėn. Manau, kad svarbu tai, jog esam perspektyvūs, mūsų sukurtas įvaizdis eina iš lūpų į lūpas. Sveikatos reformos eigoje mes išliekam. Antrajame etape laukiam nemažų investicijų. Įstaigos perspektyva – viena svarbiausių dedamųjų pritraukiant medikus. Visi mato, kad ligoninė ilgalaikėj perspektyvoj bus tik stiprinama. Daug įrangos, konsultantų, daugiau galimybių ištirti žmogų. Pagal paslaugų spektrą gerai atrodom. Specialistai nuolat plečia žinias ir tobulinasi – tarkim, baigė bakalaurą – studijuoja magistrą. O darbas pritraukiant specialistus vyksta nuolat. Tik plonybių nesinori reklamuot.

– Jūsų žodžiai nuteikia viltingai, bet kažkurios srities medikų juk trūksta? Žmonės skundžiasi negalintys patekti pas gydytojus, eilės – begalinės.

– Sisteminės problemos Rokiškyje panašios kaip visur. Pavyzdžiui, reabilitologų trūksta. Nes jų paprasčiausiai nėra. Visa Lietuva „gaudo“ penkis reabilitologus, nes jų paruošiama nedaug. Perspektyvoj apie chirurgus galvojam. Bet šiandien, jei niekas neatostogauja ir neserga, viskas yra gerai, visi etatai užimti. Tačiau  specialiai atostogų laikui žmogaus negalime laikyti. Atostogas galima numatyti, blogiau, kai kuris darbuotojas suserga. Tada kitiems didėja krūviai. O eilės yra kaip ir visur. Negalime būti išskirtinis taškas Lietuvoj. Ypač kai pacientas nori pas konkretų gydytoją.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rimše
2023 21 rugsėjo 20:25

Žemių prisigrobe prie ezero dabar grobia ligonines lešas.

Rekomenduojami video: