K. Pabijuto pieš.

Vieningai ginti savo interesų nepavyksta

Paklausus, kokių priemonių darbuotojai ėmėsi, kad išspręstų nemokamų atlyginimų problemą, paaiškėjo, kad praktiškai jokių. „Lanalitos“ gamybinio padalinio Juodupėje darbuotojai, kurių čia – daugiau kaip 50, profsąjungos neturi, lyderio, kuris imtųsi vienyti darbuotojus ir įstatymų numatytu keliu kovotų už jų interesus, taip pat nėra. „Visi piktinamės, bandom nedirbti, bet rezultatų – jokių. Žada, žada, bet vis tiek atlyginimai vėluoja po kelis mėnesius. Be to, tarp darbuotojų nėra vienybės, kai kurie pataikauja valdžiai, lenda be muilo patys žinote kur“, – aiškino į redakciją kreipusis darbuotoja.

Paklausta, ar nebandė kreiptis į Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Panevėžio skyrių, Darbo ginčų komisiją, moteris aiškino, kad kažkas bandė tai daryti – tam algą sumokėjo. „Kiti nė neturi galimybių, gal ir nelabai žino kur, Rokiškyje juk nėra šios įstaigos, reikia važiuoti į Panevėžį, ne visi turi automobilius, o gal ne visi ir nori viešintis, bijo“, – sakė pašnekovė.

Ką gi, „Gimtasis…“ bandė įsitikinti, ar tikrai taip sudėtinga apginti savo teises prieš darbdavį, kuris laiku nemoka atlyginimų.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

kasyba

8
Rašyti komentarą

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
To gintasto gintasAsasasLotaGintas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
To gintas
To gintas

Pavyzdžių, kaip galima išmesti žmogų nemokant išeitinių, Juodupėj pilna. Pavyzdžiui, vieną labai gerą vyruką, labai retą specialistą, ilgai fabrike dirbusį, ėmė ir išmetė, kai katilinė sudegė. Nors turėjo atleisti su išeitinėm ir t.t. Labai paprastai atleido: sušidino, kad tądien į darbą nereikia, po pietų iškvietė ir pagrasino pravaikštą įpaišyt. Va taip ir atleido. Visi gailėjom žmogaus, geras kaip specialistas, ir kaip žmogus. Paskui jį dar bandė prisikviest, tipo algą gerą mokės… Galvojo, toks tykus, ramus, gerietis, kur gi jis dėsis. Bet žmogiukas turėjo savigarbos ir atsisakė. Ir tos srities specialisto fabrikas neturi iki šiol. Tai jei vienetinius specialistus atleidžia, tai… Skaityti daugiau »

to gintas
to gintas

Kaip Tave išmes iš darbo? Jeigu pats neisi, turės sumokėti 6 mėnesių išeitinę, iš ko mokės, jei paprastom algom neturi. Nereikia gyventi tarybinio mąstymo ir visko bijoti, jei pagrasintų, kad rašyk pareiškimą iškart įrašai pokalbį ir kreipiesi į VMI, darbo inspekciją ir t.t už gautas išeitines ir moralines žalas pora metų galėsi nedirbt, piniguose vartytis

Asasas
Asasas

Vazineti i darba savo kuru ir uz aciu dirbti…. Nera prasmes, galima ir namie sedeti, bent jau maziau islaidu bus

Lota
Lota

Sunku patikėti, kad šiais laikais tokie dalykai dedasi… Ir apskritai-kas per mada tvarką įvedinėti tik tada, kai kažkas skundus rašo. Juk savaime suprantama, kad darbininkas turi gauti atlygį už savo darbą laiku, nes jam reikia valgyti, vaikus auginti, mokesčius mokėti… Tai irgi genocidas, mažų miestelių ir niekam nereiklaingų žmonių genocidas.

gintas

Neira, tu labai greitai butum gatveje, ka tu tada darytum labai idomu

gintas

Kazkur kreiptis, tolygu atsisakyti darbo , o juodupeje su darbais zinoma kaip

Neira
Neira

Nepykkit, bet kaip patys leidziat atsisesti Jums ant galvos man nors 1 diena veluotu alga. Iskart neiciau i darba ir kreipciausi i visas ministerijas istaigas ir t.t o cia puse metu. Laikykites ten

Juodupeiski
Juodupeiski

Na, šita situacija seniai vieša paslaptis. Tik… kur Juodupėj dėtis? Jie tuo ir naudojasi. Antai, kai sudegė katilinė, buvo kai kuriuos reikalingus žmones atleido, nes nenorėjo mokėti algų. Pasakė ciniškai: kai susitvarkysim, pasikviesim vėl. O kol tvarkysis, tie žmonės tipo dantis ant lentynos turėjo kabint. Aišku, kad susirado kitą darbą. Dar šiemet viliojo: grįžk, mokės 100 eurų daugiau, nei kita įmonė, nes darbuotojas specas. Tik kad algos jau tada apie pusę metų vėlavo. Fabrike liko tik juodupės moterytės, nes joms nėr kur dėtis, ir keli nelabai kam tikę vyriokai.