Autorės nuotr.

Šiandieninis gyvenimas neįsivaizduojamas be kompiuterio. Tačiau Juodupės gimnazijos vienuoliktokui Matui Matickui prieš pat Kalėdas jo senutis kompiuteris ėmė ir sugedo. Nepataisomai. Kukliai besiverčiantis vaikinas neturi galimybės įsigyti naują, todėl kaip beįmanydamas bandė taisyti senąjį: klasės draugų prašė kompiuterio detalių. Taip žinia apie Mato problemą pasiekė bendraklasių tėvus, auklėtoją Dalę Stasiūnienę. Ji kreipėsi pagalbos į Juodupės mecenatą, daugelio sporto ir kultūros renginių rėmėją Algirdą Kazinavičių. Jis kartu su Seimo nariu Raimundu Martinėliu Matui dovanojo jo pasirinkto modelio „Lenovo“ firmos kompiuterį. Gimnazistui tai – puiki dovana jo artėjančio aštuonioliktojo gimtadienio proga: Matas jį švęs vasario 13-ąją.

Unikalus moksleivis

M.Maticką Juodupės gimnazijos bendruomenė apibūdina tik pačiais gražiausiais žodžiais. „Matas – unikalus moksleivis“, – sakė gimnazijos direktorė Diana Guzienė. Pradinėse klasėse tylus, kuklus Matas nebuvo tarp lyderių: jis ramus individualistas. Vaikinas ne iš tų, kurie „kala“ vadovėlių tekstus: Matas stengiasi kruopščiai įsigilinti į dėstomus dalykus. Tad nenuostabu, kad jam puikiai sekasi: šiomis dienomis jis gimnazijos garbę gynė rajoninėje biologijos olimpiadoje. Ekonomiką jam dėsčiusi D. Guzienė džiaugėsi vaikino gabumais spręsti sudėtingus uždavinius, kuriems reikia ne tik prisiminti formules, bet ir gebėti analizuoti situaciją.

Tokį pat įspūdį apie šį vaikiną susidarė ir verslininkas A. Kazinavičius. „Iš mano pokalbio su juo buvo matyti, kad Matas turi savo nuomonę, sugeba ją pagrįsti ir prireikus argumentuotai apginti“, – sakė jis.

Nors Matas į klasės lyderius nesiveržia, jis iš tų, kurie, kaip sako gimnazijos direktorė, tylės tylės, bet padarys. Todėl šis vaikinas yra patikimas talkininkas rengiant įvairius gimnazijos bendruomenės renginius.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Matas Matickas džiaugiasi naujuoju kompiuteriu, kurį jam dovanojo Algirdas Kazinavičius (šalia Mato dešinėje) ir Raimundas Martinėlis (šalia Mato kairėje). Autorės nuotr.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: