Ona Viduolienė (kairėje) ir Vita Kviliūnienė. Asmeninių archyvų nuotr.

Užburtas ratas: tyčiojasi tie, kurie buvo skriaudžiami

Vilniuje dirbančios rokiškėnės psichologės V. Kviliūnienės teigimu, tiek vaikai, tiek suaugusieji nori rodyti galią tyčiodamiesi. Tam yra kelios priežastys. „Vaikas ar suaugęs žmogus, patyręs nuoskaudų šeimoje ar darbe, jas atsineša į kolektyvo arba namų aplinką. Jis neturi kam išsipasakoti, o nori tuo skausmu dalintis. Kita priežastis – rodant galią ir siekiant atrodyti bauginančiam, stengiamasi pakelti savivertę, nepaisant to, kad tai daroma skriaudžiant silpnesnius ir mažiau pavojingus“, – sakė V. Kviliūnienė.

Spręsti šią problemą derėtų pradėti nuo smurtautojo nukreipimo pas psichologus. „Smurtautojai kenčia labiau nei aukos, tik nežino, kaip ir kur tas problemas spręsti. Jie arba mato netinkamą tėvų pavyzdį, arba jaučia panašių į save draugų palaikymą. O čia jau prasideda visa grandinė: jei tėvai nematė gero pavyzdžio, tai ir vaikams negali gero perduoti. Išeiti iš tos grandinės gali padėti psichologai“, – sako V. Kviliūnienė.

Anot jos, mokykloje prabėga paauglystė, tai metas, kai formuojasi vaiko asmenybė: išmokstama į save pažvelgti iš šalies, kaip jis atrodo kitų akyse, kas jis yra draugams ir mokytojams. Vaikas, turėdamas palaikymą ir sulaukdamas dėmesio, pasak specialistės, kartais tampa lyderiu, bet tik nuo auklėjimo priklauso – teigiamu ar neigiamu. Mokyklų kolektyvai dideli, todėl ten dažniau išgirstama apie patyčias.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Greta ŠLIURPAITĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
doviltas
doviltas
2020 16 kovo 9:44

Tik,jau nejuokinkit,kad mažėja,apskritai didėja…

Rekomenduojami video: