G. Stočkienės nuotr.

Terapijos

Psichiatrijos ligoninės Psichologinės reabilitacijos skyriaus vedėja Jolanta Navickienė sakė, kad šia akcija, socialine iniciatyva siekiama populiarinti užimtumą ir meno terapijas, atkreipti dėmesį į nemedikamentines paslaugas ir skatinti visuomenės supratimą, jog psichiatrija – ne vien lova ir vaistai, yra teikiamos ir kitos paslaugos.

Ligoninės direktorius Algimantas Liausėdas sakė, kad nuo senų laikų yra užsilikę stereotipai ir psichiatrija prilyginama tik vaistams, bet tai – tik dalis viso gydymo.

Edukacijos

Renginio metu buvo galima pasigrožėti pasaulinio garso menininkų, turėjusių psichikos sutrikimų, bet nenustojusių kurti, paveikslų reprodukcijomis, pabendrauti su įstaigos specialistais, gydytojais psichiatrais, socialiniais darbuotojais, medicinos psichologais, ergoterapeutu.

Renginio metu Rokiškio psichiatrijos ligoninės specialistai pristatė nemedikamentines pagalbos priemones: vyko vilnos vėlimo, pynimo vytelėmis, molio lipdymo, žvakių bei muilo gamybos edukacijos.

Renginio dalyviai susipažino su meno ir žaidimų terapijomis, atsipalaidavimo technikomis, rašė linkėjimus dvasinę krizę išgyvenantiems, negalios kamuojamiems žmonėms.

Kalbėta ir apie pagalbą sau, vardintos emocinės paramos linijos: vaikų, jaunimo, vilties, tėvų, pagalbos moterims, sidabrinė bei liniją „Doverija“, skirta anoniminei emocinei pagalbai paaugliams ir jaunimui rusų kalba.

Renginį vainikavo psichikos sveikatos olimpiada.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: