Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vyriausybė trečiadienį svarstys suteikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai įgaliojimus derėtis su profesinių sąjungų organizacijomis dėl 2021 metų nacionalinės kolektyvinės sutarties parengimo.

Profesinių sąjungų organizacijos (Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas) jau prisistatė deryboms dėl 2021 m. nacionalinės kolektyvinės sutarties ir pateikė derybinius pasiūlymus.

Profsąjungos siūlo nuo 2021 metų sausio 1 dienos pareiginės algos bazinį dydį padidinti nuo 176 iki 186 eurų, profesinių sąjungų nariams suteikti 2 papildomas kasmetinių atostogų dienas, taip pat apmokamas mokymosi atostogas, siūloma nustatyti, kad darbdavio lygmens kolektyvinės sutarties sudarymui ir vykdymui kasmet turi būti skiriama ne mažiau kaip 3 proc. metinio įstaigos darbo užmokesčio fondo.

Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje sulygtą pareiginės algos bazinį dydį tvirtina Seimas iki Seimo pavasario sesijos pabaigos.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments