R. Kilkaus nuotr.

„Dėl komunalinių atliekų tvarkymo rekomendacijos gyventojams. Šį klausimą aptarėme prieš keletą savaičių (…) Savivaldybėms rekomenduojama skelbti informaciją, kad karantino laikotarpiu gyventojai komunalinių atliekų srautą ir buitines atliekas kaip servetėlės, tualetinis popierius, apsauginės kaukės ir kitas panašaus pobūdžio atliekas mestų į atskirą maišą. Prisipildžius šis maišas turėtų būti perdedamas į kitą maišą, sandariai užrišamas ir metamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė ministras.

Jo teigimu, visos buitinės atliekos turi būti surinktos ir įdėtos į maišus turi būtų paliktos už durų.

„Kaip elgtis su buitinėmis atliekomis esant izoliacijoje? (…) Visos surinktos atliekos, geriau kad tai būtų išrūšiuotos atliekos, surenkamos į atliekoms skirtą konteinerį ir įdėta į skysčiams nepralaidžius maišus. Kai buitinių atliekų konteineris pripildomas, izoliuotas žmogus užrištą maišą (…) palieka už durų, išeidamas išneša iš izoliavimo patalpos“, – teigė K. Mažeika.

„Savivaldybės paskirtas žmogus, kuriam pavesta maisto ir kitų būtinųjų priemonių pristatymas izoliuotam asmeniui, išneša maišą su atliekomis į bendrą buitinių atliekų konteinerį“, – sakė ministras.

„Komunalinių atliekų tvarkymas surinkėjams. (…) Visada privalo dėvėti apsaugines priemones – respiratorius, pirštines, apsauginius kostiumus“, – sakė jis.

Pasak K. Mažeikos, jos turi būti kokybiškos, o tuo turi pasirūpinti, kaip sakė jis, darbdaviai.

„Rekomenduojama karantino metu kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius, (…) juos dezinfekuoti kaip ir viešąjį transportą, daugiabučių laiptines“, – pridūrė jis.

Susidariusios atliekos (šluostės, respiratoriai, pirštinės), jo teigimu, turi būti dedamos į atskirus maišus ir tvarkomos kaip pavojingos atliekos.

 

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
alina Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
alina
alina

Kodėl „Rokiškio komunalininko“ darbuotojai be apsaugos priemonių? Darbdavys nesugeba aprūpinti??