Danguolė Kondratenkienė: „Šios įstaigos paprastai steigiamos savanoriškais pagrindais.“ V. Bičiūnaitės nuotr.

Inicijavo susitikimą

Rajone tebėra opi be priežiūros paliktų gyvūnų problema. Prieš keletą metų kai kuriems rajono gyventojams buvo kilusi idėja įkurti gyvūnų globos namus, tačiau pabūgta biurokratinių reikalavimų, galbūt pristigta ir rajono savivaldos iniciatyvos bei geranoriškumo. Kiekvienais metais būna ne vienas atvejis, kai gyventojai dėl šios problemos kreipiasi į seniūnijas, pagal įstatymą turinčias pasirūpinti bešeimininkiais, beglobiais gyvūnais, tačiau dažniausiai sulaukia tik menkos pagalbos, patarimų ir užuojautos, nes seniūnijoms iš rajono biudžeto nebūdavo skirta lėšų šiai funkcijai vykdyti. Kreiptis pagalbos į aplinkinius rajonus beviltiška, nes ir ten nėra gyvūnų globos įstaigų. Artimiausia įsikūrusi Utenos rajone.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mantas MalciusPstra Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Mantas Malcius

Kai nėra žmonių, kurie imtųsi ką nors daryti, tai ir pasiteisinimų daug prisigalvot galima. Ne savivaldybės čia reikalas, o bendruomenės. Visi internete dideli gyvūnų mylėtojai, o kai reikia ką nors krustelt – norinčių neatsiranda.
Prieglaudos kurt nereikia skubėt, pradėkit nuo pradžių – juridinio asmens steigimas, gyvūnų globėjo statuso pasiprašymas iš VMVT, po truputį įsivažiuot galima su nedideliu kiekiu gyvūnų, o paskui jau galima ir apie prieglaudą galvot.

Pstra
Pstra

O ar bus isteigtas rezervatas komunistams ir Ankai Pulemiocicai, kad komunos nepropoguotu…