blank
blank
Asmeninio archyvo nuotr.

Situacija nėra lengva tiek Vyriausybei, tiek savivaldybėms, tiek ir visai šaliai

Ramūnas Godeliauskas
Rokiškio rajono meras

– Pasienio su Baltarusija rajonai šaukiasi pagalbos dėl pabėgėlių. O kiek tai aktualu mums, rokiškėnams?

– Pasienio su Baltarusija savivaldybės visų pirma šaukiasi pagalbos iš Vyriausybės, o tai reiškia, kad centrinė valdžia iki šio laiko arba kažko nepadarė, arba tiesiog trūksta susikalbėjimo su savivalda. Situacija nėra lengva tiek Vyriausybei, tiek savivaldybėms, tiek ir visai šaliai.

– O gal mūsų tai niekaip neliečia? Jei tektų apgyvendinti migrantus Rokiškyje, jau yra suplanuota kur?

– Buvome gavę užklausą dėl turimų patalpų, tinkančių migrantams apgyvendinti. Tačiau pateikėme konkretų atsakymą, jog tokių patalpų savivaldybė neturi. Niekas negali  migrantų tiesiog atvežti į Rokiškį, išleisti stotyje ir pasakyti „pasiimkite“. Vyriausybė negali nuspręsti, kas turi būti savivaldybės pastatuose. Jie gali naudoti tik kitoms valstybės įstaigoms ar ministerijoms priklausančias patalpas. Mes, kaip jau minėjau, neplanuojame migrantų apgyvendinti savivaldybės pastatuose. Man gyventojų nuomonė svarbi, o jie aiškiai išsakė, kad tokių naujų kaimynų nepageidauja.

– Galbūt migrantai galėtų būti ne tik izoliuojami, o kaip tik naudingi. Tarkim verslui, mylinčiam pigią ar nelegalią darbo jėgą? Ką manote?

– Jūs juokaujate? Kiek iš tų migrantų norėtų likti ir dirbti Lietuvoje? Aš abejoju, ar būtų nors procentas apskritai norinčių dirbti. Galbūt ir atsirastų verslininkų, pageidaujančių, kad migrantai už minimumą nudirbtų visus darbus. Kam mokėti padorius atlyginimus rajono žmonėms, jei galima rasti pigios jėgos. Ką tokiu atveju daryti mūsų žmonėms? Arba iš nevilties sutikti taip pat dirbti už minimumą, arba likti be darbo? Kategoriškai ne. Tai prilygtų vergovės sugrąžinimui.

– Palaikytumėt, tarkim, Juodupės miestelio žmonių protestą, jei ten apgyvendintų nelegalus?

– Nesvarbu – ar Juodupės, ar Kavoliškio, ar Pandėlio. Ne tik palaikyčiau, bet būčiau pirmose gretose.

Daugiau komentarų skaitykite šiandienos „Gimtajame…”

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
7 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Jurga
Jurga
2021 31 liepos 20:55

Na jau Juodupės meras tai jau tikrai negintų…kaip jis palaiko juodupiečius , mes jau patyrėme daug kas

Rokiškėnas
Rokiškėnas
2021 31 liepos 11:51

Šaunuolis meras, už savus žmones. Tegul Lansbergas pas save apgyvendina šituos tinginius.

Mx1
Mx1
2021 31 liepos 10:52

“Kaimiečiai bepročiai” – istorikas dar turėtų pasakyti, kad antivalstybininkai ir, savaime aišku, prorusiškai nusiteikę, tada jau būtų pilna puokštė 🙂 Tik va istorikas pamiršo, kad mes gyvename demokratinėje valstybėje (?), todėl kiekvienas pilietis gali laisvai reikšti savo nuomonę, nepriklausomai nuo to, ar ta nuomonė sutampa su valdančiosios daugumos, ar ne.

Valius
Valius
2021 31 liepos 7:57

Štai tau ir krikščioniškas požiūris. Atsuko nugarą .Jam net nesvarbus Vyriausybės prašymas.O kur koalicijos rajono taryboje pozicija? Nejau tokia pat ir vienintelės patriotinės -konservatorių partijos Rokiškio skyriaus nuomonė?

Deja
Deja
2021 31 liepos 8:52
Reply to  Valius

Vaikščiojimas į bažnyčią žmogaus geresniu nepadarys, neigu jis iš prigimties piktas…

prieš
prieš
2021 31 liepos 11:02
Reply to  Valius

Belgijoje pabėgėliai apsigyveno bažnyčioje ir neketina išsikraustyti ,Vokietijoje daugybė prievartavimų ir ne vienas nužudymo atvejis . Galėčiau vardinti daug daug atvejų iš kitų šalių.
Ar jūs žinote kokiais tikslais ir iš kokios šalies atvyksta jauni vyrai be dokumentų, kodėl pas mus bėga Rusijos piliečiai. Juk ten nėra karo .
Norintys padėti pabėgėliams gali vykti į jų apgyvendinimo vietas ir talkininkauti ,o gal ir į savo namus atsigabenti bent vieną kitą šeimą su būreliu vaikučių…pasitikrintumėt kaip reaguotų kaimynai.
MERUI AČIŪ už realų protingą požiūrį , už krikščioniškų vertybių gynimą , už mūsų gražiai tvarkomo miesto saugojimą nuo galimų niokojimų…

liepa
liepa
2021 31 liepos 16:15
Reply to  Valius

Eik tu su savo požiūriu žinau…. Suverenios valstybės neleistas ( nelegalus) sienos kirtimas asmenų( ne tos šalies piliečių) neturinčių asmęns dokumentų yra pavojingas nusikaltimas. Nesvarbu kad tie vyrai kaip uždangą naudoja savo moteris ir vaikus. Tai jų problema. Vyriausybė tai įvardyjo kaip sudedamąja dalį hibridinio karo. O atsiranda tokių geručių, kurie tuos “karo elementus” nori išplatinti po visą šalį. Va tie tai antivalstybininkai. Mano ( neistoriko) nuomonė yra tokia, kad reikia labai aiškiai ir griežtai apriboti ( uždaryti) tokius bedokumentinius asmenis. Jie yra sienos pažeidėjai ir nusikalto prieš mūsų šalies teritorijos neliečiamumą. Yra reglamentuotos tvarkos kokiu būdu svetimų šalių piliečiai… Skaityti daugiau »