Skaitytojo nuotr.

Neįveikia krūmų – suka gatve

Prastai prižiūrimas, bebaigiantis sutrūnyti pėsčiųjų takas Uljanavos sodų link, bebrisdami kuriuo žmonės savo sodus pasiekia kaip po dušo – po lietaus šlapi žolynai siekia pečius, o seni sužėlę krūmai taip plačiai išsikeroję, kad pusiaukelėje tenka sukti į šoną ir keliauti tiesiog gatve. „Tai nėra saugu. Bent kartą per metus nušienautų“, – nerimaudamas dėl savo ir kaimynų saugumo antradienį į „Gimtąjį…“ kreipėsi rokiškėnas Vladas Černiauskas.

Jo teigimu, pasiekti savo sodus senyvo amžiaus žmonėms nėra paprasta nei pėsčiomis, nei dviračiu. Minėtas kadaise nutiestas pėsčiųjų takas seniai šaknų iškilnotas, o jo šonuose keroja medžiai ir želia krūmai. „Daug žmonių į sodus traukia, senukai tokio „keliuko“ neįveikia ir žengia važiuojamąja dalimi“, – paties ir kitų Nendrių gatvės bei aplinkinių gatvių kaimynų problemą dėstė ponas Vladas. Ir klausė, kada gi tikėtis „pagerėjimo“?

Vieta probleminė

Uljanavos kaimas – Rokiškio kaimiškosios seniūnijos valdos. Atostogaujanti seniūnė Dalia Janulienė, atsiliepusi telefonu, sakė žinanti šią problemą ir pagal galimybes sprendžianti. Nors kelias nuo Rokiškio Žiobiškio link yra regioninis ir seniūnijai nepriklauso, tačiau seniūnija atsakomybės nesikrato.

Seniūnės pavaduotojas Vilmantas Raupys išsamiai pakomentavo šią problemą. Ir dar daugiau…

„Seniūnija bendradarbiauja su „Rokiškio kelių“ tarnyba. Šienaujant pakeles žolė nupjaunama tiek, kiek pasiekia technika. Pasiekti būtent tą taką itin sudėtinga. Vieta probleminė: pėsčiųjų takas siauras ir iš abiejų pusių apaugęs krūmais. Technika sunkiai įtelpa. Kadaise net siūliau išpjauti želdinius, kad būtų įmanoma ten šienauti, o dabar viską reikia atlikti rankiniu būdu, tam reikalingi bent du žmonės su „trimeriais“, – sako pavaduotojas. Ir priduria: – Dvi dienos, ir, žiūrėk, žolė jau ūgtelėjusi. Vienur sutvarkei – reikia skubėti kitur.“

Anot V. Raupio, kasmet minėtoje vietoje Uljanavoje kaimiškoji seniūnija kirsdavo medžius, be to, patys žmonės prisideda prie teritorijos priežiūros ir nusišienauja dalį, besiribojančią su nuosavu sklypu.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: