J. Kačerausko nuotr.

„Visi gyventojai, kurie išvažinės iš miestų, galės tai netrukdomai daryti, tačiau reikėtų pagalvoti, kur tas kelias nuves, nes atvykus į konkretų miestą ar miestelį tiesiog galite būti neįleisti“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje informavo S. Skvernelis, akcentuodamas, kad poilsis prie ežero bei išvykos į nuosavas sodybas, parkus nebus ribojamos.

Vyriausybės vadovas taip pat akcentuoja, kad policija neužtikrins 100 proc. kontrolės, nes, pasak premjero, tai neįmanoma. Visgi S. Skvernelis patikino, kad policija techninių priemonių pagalba kontroliuos į miestus bei miestelius atvykstančius gyventojus.

„Tai bus daroma pasirinktinais būdais: fiziškai organizuojant vadinamuosius kontrolės postus prie įvažiavimų į miestus ir miestelius, taip pat naudojant technines priemones. Policija turi pakankamai skaitmeninės įrangos skenuoti tiek valstybinius numerius, tiek stebėti per vaizdo kameras, kurios išdėstytos yra miestuose ir užmiesčio keliuose“, – informavo premjeras.

S. Skvernelio teigimu, savivaldybės merams nereikėtų nuogąstauti dėl gyventojų judėjimo apribojimų. Pasak ministro pirmininko, policija ir pagalbininkai kontroliuos judėjimą tarp savivaldybių, o savivaldybės, matydamos poreikį, galės prisidėti.

„Buvo savivaldybių merų, administracijų direktorių nuogąstavimų, tai noriu tik priminti jiems, kad policija nėra pavaldi savivaldai, čia reikėtų nesijaudinti, kas nori ilsėtis, galės savaitgalį pasiilsėti, kas nori padėti policijai, tai policijos komisariatų vadovai kreipsis, kad būtų apribotas įvažiavimas į miestus tais atvejais, kada jie nėra būtini“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Būtų pastatyti kelio ženklai, kurie draustų įvažiavimo kelius, jeigu jų yra keliolika arba keli į miesto teritoriją, – bet čia yra savivaldybių geranoriškas indėlis. Jeigu jie to nedarys, policija su pagalbininkais išsivers patys“, – pridūrė jis, akcentuodamas, kad savivaldybių prašo tik vieno – netrukdyti judėjimo tarp miestų ribojimui.

Baudos grės piktybiškai nesilaikantiems policijos nurodymų

Premjeras informavo, kad baudos bus taikomos tik piktybiškai policijos reikalavimų neklausantiems asmenims.

„Pareigūnai taikys baudas tik piktybiškai reikalavimų nevykdantiems, akivaizdžiai meluojantiems žmonėms“, – teigė S. Skvernelis.

„Jūs galite pravažiuoti 100-300 kilometrų, atvažiuoti iki miesto, į kurį norite patekti, ir tiesiog grįžti atgal. Tai galbūt neverta turėti tokių finansinių nuostolių, deginti kurą ir po to grįžti atgal“, – pridūrė jis.

Ministro pirmininko teigimu, į savivaldybę bus įleidžiami asmenys, kurie toje savivaldybėje gyvena arba turi nekilnojamąjį turtą. S. Skvernelis sako, kad tai įrodančių dokumentų nereikės pateikti, tačiau akcentuoja, jog pasitikėjimu neturėtų būti piktnaudžiaujama.

„Kalbame apie asmenis, kurie turi registruotą nekilnojamąjį turtą, ir apie gyvenamąją vietą. Jeigu žmogus pasakys, kad jis ten gyvena, nuomojasi, ten yra jo gyvenamoji vieta, pareigūnai, be abejo, žmonėmis patikės“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie