R. Keliuotytės nuotr.

Kūčios – Kristaus laukimo šventė. Pagal tradiciją prieš Kūčias šeimos nariai atlieka svarbiausius darbus, švarina savo kūną. Išsivanodami pirtyje, simboliškai apvalydavo save ne tik nuo nešvarumų, bet ir nuo blogio bei ligų.

Rokiškėnai pirties mėgėjai pasiruošti stebuklingai metų šventei, ilgam pasisemti energijos, pasilepinti jaukia šiluma ir nuo vantų sklindančiais vasaros kvapais galės Rokiškio miesto pirtyje gruodžio 23 d. 10–14 val. Ten jų lauks profesionalus pirtininkas, TV programos „Vantos lapas“ vedėjas Saulius Tučkus. Jis patars, kaip susikurti „rojaus“ klimatą garinėje, pamokys vanojimo bei atsipalaidavimo technikos.  Kiekvienas atvykstantysis privalo turėti „pirties krepšelį“: gerą nuotaiką, vantą, pirties kepurę, pirties šlepetes, rankšluostį, chalatą, moterys – didesnę skarą ar maudymosi kostiumėlį.

Kokie laukia potyriai? Bus atliekamas „pirmo garo“ ritualas, supažindinama su lietuviškos sveikos pirties principais, koks turėtų būti tinkamas temperatūros ir drėgmės santykis ir kaip jis pasiekiamas. Taip pat išgirsite patarimų pirtininkystės tema, sužinosite, kokį poveikį žmogaus organizmui daro druska ir kaip ji naudojama pirtyje, turėsite galimybę ne tik pamatyti, bet ir pasimokyti klasikinio vanojimo dviem vantomis ir, be abejo, dalyvausite S. Tučkaus autorinėje vanojimo programoje „Aaai, kaip gerai!“

S. Tučkus apie save pasakojo: „Esu pirtininkas klajūnas. Paslaugas teikiu ten, kur pakviečia. Esu neišrankus darbo vietai. Žinau, kad ir elektrinės krosnelės gali duoti gerą garą. Bet lenkiu galvą prieš erdvias, patogias garines pirtis, kuriose įrengtos krosnys „ugnis per akmenis“. Drauge keliauja senovinis virdulys, kuris pirtyje „atsakingas“ už skanią žolelių arbatą.“ Jis pirčių paslaptimis domisi nuo 2007 m. – lankė Pirties akademijos kursus, seminarus Latvijoje ir Suomijoje. Įgijęs patirties, tapo vienu iš Lietuviškos pirties bičiulių draugijos steigėjų. Likimui suvedus su gera komanda, sukūrė pirmąją TV laidą apie pirtį „Vantos lapas“. Pasak mėgstančio pasakoti pirtininko, jo vedami pirties vakarai virsta paskaitomis apie lietuvišką sveiką pirtį, nes derinama teorija ir praktika. Individualiose procedūrose jis naudoja įvairias vantas ir žaidžia kvapais. „Smagu laužyti nusistovėjusius stereotipus. Po pirties emocijų neslepia nei vaikas, nei suaugęs, o geros emocijos glosto pirtininko širdį“, – puikios nuotaikos neslėpė ir pats S. Tučkus.

Nusistovėjusius stereotipus linkę laužyti ir Lietuviškos pirties bičiulių draugijos Rokiškyje nariai, kuriuos žeidžia tai, kad visuomenėje susiformavęs prastas Rokiškio miesto pirties įvaizdis, nors pirtis nuolat tvarkoma, atnaujinama. Susitikimas su patyrusiu pirtininku ir turėtų būti žingsnis pirmyn. O kitąmet minėtos draugijos nariai planuoja organizuoti rajono pirtininkų čempionatą, kuriame varžytis kvies tik rokiškėnus.

TV laidos „Vantos lapas“ kūrybinė grupė užfiksuos gražiausias renginio akimirkas ir jas parodys per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Norintieji dalyvauti turi registruotis ir sumokėti 10 Eur mokestį arba paremti renginį pirties kasoje adresu Laukupio g. 3. Informacija tel. (8–616) 39236.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie