blank
Skaitytojo nuotr.

Sklandytuvas – už orą sunkesnis skraidymo aparatas, dažniausiai be variklio. Šiuo metu labiausiai naudojamas sklandymo sporte. Aparato konstrukcija leidžia pakilti ir išsilaikyti ore dėl šiltų oro srovių judėjimo. Į reikiamą aukštį sklandytuvas iškeliamas sujungtas virve su specialiu lėktuvu, arba specialaus keltuvo pagalba, kai kuriais atvejais gali būti iškeliamas tempiant automobiliu.

Priklausomai nuo aparato modelio, vietovės ypatumų, oro sąlygų bei piloto patyrimo, sklandytuvas be variklio ore gali išbūti kelias ir daugiau valandų.

Kartais nutinka, kad sklandytuvams tenka nusileisti ne oro uostuose, ar kitose tam numatytose vietose, o laukuose ar panašiose vietovėse. Taip nutiko ir pirmadienį, apie 17 val., netoli Kalvių kaimo. Sklandytuvą pilotavęs žmogus nesusižeidė. Jis laukė, kol atvyks pagalba.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Aldona
Aldona
2023 6 birželio 18:10

Rado ka rasyti.Gyventumet Birzu rajone ,tokius reiskinius matytumet kasdien,kai vyksta varzybos ir bent karta i menesi kai nevyksta..Laikrasciai apraso tik varzybas,apie tokius niekus nerasineja.

Rekomenduojami video: