Petriošiškio ežere pričiupto pažeidėjo brakonieriavimo įrankiams išgabenti prireikė net sunkvežimio. AM nuotr.
Petriošiškio ežere pričiupto pažeidėjo brakonieriavimo įrankiams išgabenti prireikė net sunkvežimio. AM nuotr.
If animal needs potassium prinivil canada supplements use oral liquid form do..

 

Brakonieriui, pričiuptam neteisėtai gaudžiusiam žuvį Petriošiškio ežere, – bauda ir kiti nuostoliai, ežero savininkei – aplinkosaugininkų priminimas rūpintis žuvų apsauga.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, liepos 8 d. gavę pranešimą, kad Petriošiškio ežere pastatyti tinklai, į nurodytą vietą nuvyko nedelsdami. Pranešimas pasitvirtino. Gamtos sergėtojai rado tinklą, kurio dydis įspūdingas: ilgis – net 180 metrų! Tačiau tinklą stačiusio brakonieriaus tąkart pričiupti nepavyko.

Kadangi apie  brakonieriavimą šiame ežere Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pranešimų buvo gavę ir anksčiau, nuspręsta sustiprinti kontrolę ir pažeidėją išsiaiškinti. Ilgai laukti nereikėjo. Liepos 12 d. ankstyvą rytą reido metu būdravę aplinkosaugininkai ežere pastebėjo vyrą, tikrinantį, koks laimikis pateko į tinklus. Brakonierius nedelsiant buvo sulaikytas.

Paaiškėjo, kad J. A. ežere buvo pastatęs 10 venterių, 3 didžiulius bučius ir 3 statomus tinklus. Dauguma šių draudžiamų žvejybos įrankių buvo savadarbiai ir tarnavo kaip stacionarūs:  iš vandens net nebūdavo ištraukiami,  tik keičiamos jų pastatymo vietos. Visam šiam „turtui“ išgabenti aplinkosaugos pareigūnų transporto nepakako – prireikė kviesti sunkvežimį.

Pažeidėjui J. A. už neteisėtą žvejybą surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, iš jo paimta medinė valtis ir kiti brakonieriavimo įrankiai. Jam gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų.

Kadangi Petriošiškio ežeras yra privatus, Panevėžio aplinkosaugininkai  priminė ežero savininkei apie pareigą rūpintis žuvų išteklių apsauga. Už šių reikalavimų nesilaikymą jai taip pat gresia sankcijos.

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie