Asmeninių ir redakcijos archyvo nuotr.

Eltos užsakymu „Baltijos tyrimų“ atliktų apklausų metu respondentų buvo prašoma pasakyti, ką jie norėtų matyti Lietuvos prezidentu po rinkimų, kurie vyks 2024 m. gegužę. Apklausoje kandidatų sąrašas nebuvo pateikiamas ir pavardes respondentai minėjo patys.

Respondentai (15 metų ir vyresni) nurodė 53 politikus ir visuomenės veikėjus, kuriuos jie norėtų matyti Lietuvos prezidentu 2024-aisiais.

Dažniausiai apklausoje minėtas dabartinis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jį dar vieną kadenciją prezidento poste nori matyti 16,9 proc. respondentų. 8,1 proc. respondentų nurodė jau kartą šio posto siekusį ekspremjerą Saulių Skvernelį. 6,4 proc. Lietuvos piliečių teigė, kad norėtų, jog 2024 m. gegužę į Prezidentūrą grįžtų jau dvi kadencijas šaliai vadovausi Dalia Grybauskaitė. 5,9 proc. respondentų šalies vadovo poste norėtų matyti socialdemokratų pirmininkę Viliją Blinkevičiūtę. Pastaroji laimę prezidento rinkimuose kaip Naujosios sąjungos kandidatė bandė 2004 m. Penketuką užbaigia prezidento rinkimuose 2019 m. G. Nausėdai nusileidusi premjerė Ingrida Šimonytė. 5,5 proc. apklausoje dalyvavusių piliečių teigė norį, kad dabartinė Vyriausybės vadovė dar kartą bandytų sėkmę šalies vadovo rinkimuose.

O ką prezidento poste norėtų matyti rokiškėnai?

Nebūčiau prieš matyti Arnoldą Pranckevičių

Andrius Burnickas

Realių ir labai viliojančių kandidatų nematyti. Iki rinkimų dar daug laiko, tikrai atsiras pretendentų. Nebūčiau prieš matyti Arnoldą Pranckevičių, bet jis turbūt per mažai žinomas visuomenėje, bent jau kol kas. Nuo komentarų apie G. Nausėdą susilaikysiu. Galiu pasakyt, kad lūkesčiai buvo didesni.

Šiandien dar neturiu nuomonės

Valerijus Rancevas 

Nors prezidento G. Nausėdos kadencija tik įsibėgėja, dauguma iš mūsų jau vertiname jo nuveiktus darbus, priimtus sprendimus, jo asmeninę poziciją įvairiais klausimais.

Gyvename nepaprastu, sudėtingu laikotarpiu. Visi susidūrėme su pandemijos pasekmėmis. Kas serga, sirgo ar serga artimieji, nesiliauja diskusijos dėl skiepų… O ir kitų ligų niekas neatšaukė. Šių iššūkių fone prezidentas turi spręsti ir kitas Lietuvai svarbias problemas: emigrantų krizė, energetinis nepriklausomumas, kaimyninių šalių nedraugiški veiksmai ir kt.

Dabartinį prezidentą galime lyginti su prieš tai buvusiais. Galime kritikuoti, analizuoti, daryti išvadas.

Norėčiau, kad prezidentas ne eitų pareigas, o dirbtų ir gyventų dėl Lietuvos.

Šiandien dar neturiu nuomonės, už ką balsuočiau 2024 m. Kaip ir per kiekvienus rinkimus, apsispręsiu rinkimų kompanijos metu.

Būtų smagu šioje pozicijoje vėl pamatyti Dalią Grybauskaitę

Agnė Šapokaitė 

2024-ieji dar labai toli, tad apie kandidatūras dar negalvojau. Ateinančiuose rinkimuose tikrai pamatysime ne vieną veidą, matytą ir 2020-ųjų rinkimuose, ir, žinoma, žmonių, apie kuriuos turbūt dabar net negalvojame. Būtų smagu šioje pozicijoje vėl pamatyti buvusią prezidentę Dalią Grybauskaitę, manau, iki šiol ji daug kam išlikusi tikru autoritetu. Visgi tai, kad ji dalyvaus rinkimuose, mažai tikėtina.

Praėjusiuose prezidento rinkimuose balsavau už G. Nausėdą, bet šiuo metu jaučiuosi nusivylusi jo darbu. Trūksta prezidento komunikacijos, dalyvavimo užsienio politikoje ir pan., nors situacija šalyje įtempta.

Kai matysime kandidatus, bus galima vertinti

Lijana Žiukelė

Politika labai nesidomiu, kaip ir apie prezidento nuveiktais darbais, todėl sunku vertinti. Kokie galimi kandidatai galėtų būti, neįsivaizduoju, bet nepeikiu dabartinio šalies vadovo. Kokį išrinkome, toks jis ir yra, nors mažai jį matome viešoje aplinkoje. Apie dabartines krizes viešai daugiau kalba Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė, o prezidentas nelabai išreiškia nuomonę. Turbūt kaip ir daugumai norėtųsi jo tvirtesnės pozicijos ir nuomonės. Kai ateis laikas rinkti šalies vadovą ir matysime kandidatus, tada bus galima vertinti, kas vertas šio posto, kas galės ar mokės valdyti mūsų šalį.

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
5 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Adomas
Adomas
2021 31 gruodžio 9:58

Ką beišrinktume, visiems neįtiks. Ar ne perdaug iš tų prezidentų tikimės, kai Lietuva Parlamentinė respublika, ne tik deklaruojanti demokratiją? Kol žmonės neatsisakis pripratimo vienaip galvoti, kitaip kalbėti, trečiaip daryti, joks Prezidentas ar Vyriausybė Gerovės valstybės nesukurs. Tik sąžiningu darbu ir atjauta silpnesniems, nesugebėjusiems prisitaikyti prie naujo gyvenimo būdo, po truputį kelsimės į geresnį gyvenimą

Aldona.
2022 3 sausio 14:38
Atsakinėti į  Adomas

PREZIDENTAS KAIP TIK TURĖTŲ BŪTI pvz.o.ne kaip DABARTINIS.Šiandien viena šneka,ryt jau atbulai.Ar viena kalba,kita daro ir velnias žino ką galvoje…

Tiesiog
Tiesiog
2021 30 gruodžio 16:33

Rancevui įprasta neturėti nuomonės, o skelbti tą nuomonę, kuri užtikrintų jam šiltą vietelę…

Antanas
2021 30 gruodžio 14:09

Išskyrus Agnę,kiti vaikų darželio-lygis.Jeigu nebeturime ko paklausti,eikim nors jau į mokyklos pradines klases.

Marius
Marius
2021 30 gruodžio 12:40

Man labai patiko Agnės komentaras. O labiausiai nuvylė – koncervatoriaus Burnicko. Kaip buvo, taip ir liko nulis.

Rekomenduojami video: