blank
Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Eltos nuotr.

Su savivaldybių merais susitikusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad būtina keisti valdininkų požiūrį į socialinės pagalbos teikimą gyventojams: pagalbą reikia siūlyti, o ne laukti, kol žmonės patys ateis į savivaldybę jos prašyti.

D. Grybauskaitė merams pristatė savo iniciatyvą “Už saugią Lietuvą” ir paragino savivaldos atstovus daugiau dėmesio skirti socialinėms problemoms. Anot šalies vadovės, tiek

savivaldybės administracijos, tiek socialiniai darbuotojai žino į rizikos kategorijas patekusias šeimas, todėl turi veikti prevenciškai, o ne laukti, kol žmogus pats paprašys pagalbos.

Ta filosofija, kad „mes esame valdžia, pas mus turi ateiti“ yra klaidinga

“Ta filosofija, kad “mes esame valdžia, pas mus turi ateiti” yra klaidinga. Iš tiesų valdžia turi eiti pas žmogų, nes tam ji ir buvo rinkta. Dabar merai yra rinkti tiesiogiai, jie turi eiti pas žmogų ir jie turi padėti”, – žurnalistams po susitikimo Prezidentūroje kalbėjo šalies vadovė.

Susitikime Prezidentė taip pat atkreipė merų dėmesį, kad savivaldybės pernai nepanaudojo 55 proc. – 125 mln. eurų – kurie buvo numatyti socialinei paramai. Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento ir Druskininkų mero Ričardo Malinausko teigimu, šis procentas nėra toks didelis, nes išmokoms nepanaudoti pinigai buvo panaudoti kitoms reikmėms, pavyzdžiui, neįgaliųjų aplinkos sutvarkymui, transporto lengvatoms.prezidentEltos nuotr.

“Asociacija negali nurodinėti savivaldybėms, kaip naudoti lėšas ir kur jas naudoti, bet, mano žiniomis, dauguma savivaldybių socialinėms reikmėms naudojo tas lėšas”, – žurnalistams Prezidentūroje kalbėjo R. Malinauskas.

Prezidentūros teigimu, šalyje šiuo metu gyvena daugiau kaip 10 tūkst. socialinės rizikos šeimų, beveik 2 tūkst. vaikų laukia įvaikinimo, o smurtą ir patyčias patiria kas trečia moteris ir kas trečias vaikas. Lietuva pirmauja Europoje ir pagal savižudybių skaičių – kasmet nusižudo 900 žmonių.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: