Birželio 12 d. Rokiškio krašto muziejuje viešėję turistai nustebo jame išvydę… didžiulį policijos pareigūnų būrį – dvare vyko Panevėžio apskrities policijos Prevencijos dienos šventė. „Su žmonėm, kurie nužydi vieną kartą – kaip aguonos, su žmonėm, kurie klajoja – amžini tarsi keliai“: šiais poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais galima apibūdinti šalies policijos prevencijos padalinių pagrindinę veiklos kryptį.

Šiemet Panevėžio apskrities policija Prevencijos dieną minėjo Rokiškyje.   Besidarbuojantys prevencijos srityje ir jų vadovai rinkosi į Rokiškio šv. Mato bažnyčią, kur apskrities policijos kapelionas Egidijus Troickis aukojo šventas Mišias. Po pamaldų pasipuošę, pasitempę pareigūnai žygiavo Nepriklausomybės aikšte ir Tyzenhauzų alėja iki Rokiškio dvaro sodybos.

image.phpEisena atkreipė ne vieno miestelėno smalsų žvilgsnį. Rokiškio dvaro sodyba Muziejaus menėje pareigūnus pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Saulis, pabrėždamas prevencinio darbo svarbą ir aktualumą. Nuoširdžių padėkos žodžių prevencinio fronto darbuotojams negailėjo Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis. Jis įteikė rajono savivaldybės administracijos padėkos raštus Prevencijos poskyrio vyresniajai specialistei Jolitai Baltrūnienei ir patrulei Agnei Macijauskaitei.

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą Panevėžio apskr. VPK viršininkas Egidijus Lapinskas trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanojo Panevėžio apskr. VPK Biržų r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniajai specialistę Irmą Parčiauskienę, padėkos raštus įteikė Panevėžio apskr. VPK Biržų r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniajam tyrėjui Sauliui Jonėnui, už aktyvią veiklą, glaudų bendradarbiavimą – policijos rėmėjui Tomui Petrušaičiui.

Kitąmet Prevencijos dienos šventės tradiciją pratęs biržiečiai.

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė sveikinimo kalboje pabrėžė, kad apylinkės inspektoriai ir nepilnamečių reikalų pareigūnai – tai seniūno dešinioji ranka, ramstis, be kurių kai ką suvaldyti būtų neįmanoma. Margaspalvių vasaros gėlių puokštėmis nešinos pasveikinti pareigūnų atskubėjo Obelių seniūnijos seniūno pavaduotoja Aldona Žėkienė ir Vaikų globos namų direktoriaus pavaduotoja Elona Adomavičienė.

Po oficialių kalbų ir sveikinimų koncertą pareigūnams padovanojo Pandėlio universalaus pol-vaikimdaugiafunkcio centro vaikų choras „Pandėlio balsiukai“. Ir kokių tik dainų šventės dalyviai neišgirdo – nuo rimtų patriotinių apie mūsų vėliavos spalvas iki žaismingai vaikiškų apie bėdą dėl iškilusio spuogo. Linksma nuotaika užsikrėtę policininkai buvo pakviesti dalyvauti konkurse. Kiekvienas komisariatas gavo voką su raktinais žodžiais, iš kurių turėjo sukurti prisistatymą. Nors užduočiai buvo skirta tik keliolika minučių, prevencininkai įrodė, kad yra ne iš kelmo spirti.

Kompetentingai komisijai teko nelengvas uždavinys – išrinkti geriausius. Komisijos pirmininkas sveikino visus dalyvius, o už originaliausius, linksmiausius, meniškiausius prisistatymus apdovanoti Panevėžio miesto, Panevėžio rajono ir Biržų prevencijos padaliniai. Pasibaigus apdovanojimams, nurimus fotografo blyksniams, visi šventės dalyviai susirinko į muziejaus oficiną, kur laukė lengvi užkandžiai ir kava. Susitikę kaimynai turėjo daug ką aptarti prie puodelio kavos, pasidalyti patirtimi, idėjomis.

Nors miestelėnai į Prevencijos dienos šventę rinkosi negausiai, nemažas jų būrys nesitraukė nuo Panevėžio apskrities policijos kinologų ir jų augintinių. O kokią skanią košę ir išvirė savanoriai! Kas suvalgė dubenėlį pilną, tas vėl pakartoti prašė.

Renginio akimirkos – šios svetainės nuotraukų galerijoje.

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: