„Josvainių gėlių“ atstovė Lina Marmaitė. A. Mackuvienės nuotr.
„Josvainių gėlių“ atstovė Lina Marmaitė. A. Mackuvienės nuotr.

Pagaliau pradėti Rokiškio miesto apželdinimo darbai. Pasak konkursą laimėjusio Kėdainių gėlininkystės ūkio „Josvainių gėlės“ atstovės Linos Marmaitės, per dvi dienas iš viso į klombas turėtų būti pasodinta maždaug apie 1 tūkst. 200 vienspalvių gumbinių begonijų, keli šimtai palergonijų ir kitų rūšių gėlių.

Pražys oranžinėmis begonijomis ir pelargonijomis
„Kai pamačiau švarią Rokiškio miesto aikštę, nedideles jos klombas ir dominuojančią oranžinę namų stogų dangą, supratau, kad renkant gėles miestui apželdinti reikia paisyti vienos arba dviejų pagrindinių spalvų. Pasirinkome vienspalves oranžines gumbines begonijas, o ties Nepriklausomybės paminklu planuojame oranžinių pelargonijų ir margenio kompoziciją. Tokioje nedidelėje erdvėje suformuoti įvairiaspalviai gėlynai sukeltų netvarkos ir chaoso jausmą, nedžiugintų akies, o vienspalviai ar dvispalviai atrodys elegantiškiau, solidžiau“, – „Gimtajam…“ sakė „Josvainių gėlių“ atstovė L. Marmaitė.
Pasak jos, iš viso per dvi dienas mūsų miesto klombos bus apželdintos maždaug 1 tūkst. 200 gumbinių begonijų ir keliais šimtais kitų rūšių gėlių sodinukų.
Tam, kad gumbinės begonijos Rokiškio rajono gyventojų ir svečių akį džiugintų visą sezoną, pasak L. Marmaitės, jos turi būti laistomos bent 2–3 kartus per savaitę. „Į vieną klombą reikėtų išpilti ne mažiau kaip penkis kibirus vandens. Norint gražių žiedynų, būtina augalus nuolat tręšti“, – patarė pašnekovė. Pasak jos, stambiais ryškiais žiedais žydinčios begonijos nėra labai lepios, todėl problemų dėl priežiūros neturėtų kilti.

Daugiau antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
GR Reklama
Administratorius
2016 23 gegužės 18:30

Na pagaliau.

Rekomenduojami video: