15min.lt nuotr.

Kai kredito gavėjas ar jo sutuoktinis netenka ne mažiau kaip trečdalio pajamų, jis gali tikėtis  „kredito atostogų“.

Tokią galimybę  įteisino Seimas, ypatingos skubos tvarka priėmęs  Seimo nario Andriaus Palionio inicijuotas Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito ir Vartojimo kredito įstatymų pataisas.

Jomis nutarta įpareigoti nekilnojamojo turto kredito ir vartojimo kredito davėjus kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų mokėjimą, kai kredito gavėjas ar jo sutuoktinis netenka ne mažiau kaip trečdalio pajamų.

Kaip pažymi pasiūlymo iniciatoriai, vartotojas gali susidurti su finansiniais sunkumais laiku mokėti kredito įmokas ne tik netekus darbo, tačiau ir kitomis nuo jo nepriklausančiomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, sumažėjus jo pajamoms dėl prastovos ir pan.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, nekilnojamojo turto kredito davėjas privalo kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų (išskyrus palūkanas) mokėjimą, susidarius bet kurioms iš šių aplinkybių: nutrūksta kredito gavėjo santuoka; miršta kredito gavėjo sutuoktinis; kredito gavėjas ar jo sutuoktinis tampa bedarbiu; kredito gavėjas pripažįstamas nedarbingu arba iš dalies darbingu.

Kredito davėjas atidėjimą privalo taikyti bent iki 3 mėnesių (nėra draudžiama susitarti ir dėl ilgesnio termino).

 

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie