15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

„Mes manome, kad tai yra šito Seimo ir šitos Vyriausybės vienas svarbiausių darbų. Mums reikia būtinai sukurti programas jaunoms šeimoms, kurios leis joms lengviau auginti vaikus, lengviau adaptuotis mūsų valstybėje. Aš įsitikinęs, kad mes turėsime kalbėti ir apie mokestines lengvatas, ir apie paramas ir būstui, kad tie žmonės galėtų lengviau šiandien sudurti galą su galu ir lengviau galėtų auginti savo šeimas“, – sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas Robertas Dargis.

LPK pirmininkas atkreipė dėmesį, kad reikėtų padėti integruotis šalyje ir studentams iš užsienio.

„Reikia kalbėti apie tai, kad reikia palikti užsienio studentus, kurie studijuoja čia, kurie išmoksta per ketverius penkerius metus Lietuvoje kalbą, pažįsta kultūrą ir juos greičiau integruoti į mūsų ekonomiką ir leisti jiems efektyviau veikti“, – sakė R. Dargis.

Kalbėdamas apie demografiją LPK prezidentas taip pat išskyrė investicijas į regionus.

„Aš nežinau nei vienos programos, kuri leistų šiandien išlaikyti žmones regionuose, jeigu jie neturės darbo vietų. O darbo vietos visų pirma yra kuriamos investicijomis“, – sakė R. Dargis.

LPK siūlo parengti atskirties tarp regionų mažinimo programą, kurioje būtų numatyta, kaip gerinti verslo sąlygas, pritraukti investicijas, išsaugoti vietinę darbo jėgą ir sulaikyti demografinius pokyčius.

„Lietuvos pramonininkai jau kreipėsi į naująjį Seimą dėl Regioninės politikos komiteto kūrimo, gavome pozityvius atsakymus, tikimės, kad su šita kadencija Seimas, atkreipdamas didelį dėmesį į regionus, įkurs tokį komitetą ar pakomitetį ir ten mes galėsime diskutuoti dėl svarbiausių darbų“, – sakė R. Dargis.

LPK taip pat pažymėjo, kad reikia stiprinti savivaldybių administracinius resursus.

„Savivaldybės pačios turi žymiai aktyviau įsijungti į investicijų pritraukimą. Kol kas, deja, jūs puikiai žinote, kad jų aktyvumas pritraukiant investicijas nėra didelis, ir aš manau, kad čia yra svarbu ir parengti įstatymus, ir jų atsakomybę padidinti už investicijų pritraukimą į regionus. Tam, mūsų manymu, reikėtų keisti ir biudžeto formavimo įstatymą, kuris būtų susijęs ekonominiu indėliu su savivaldybe, kad jos galėtų žymiai aktyviau veikti pritraukiant investicijas“, – sakė R. Dargis.

Eltos inf.

kasyba

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Daiva Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Daiva
Daiva

Gal kai kurios seniunijos savivaldybes ir pasirupins seimomis.pirmiausia siuliciau pasidometi kaikuriomis socialinemis darbuotojomis kurioms visai nerupi zmones o tik ju paciu atlyginimas.