GR archyvo nuotr.

Mokyklos taps nereikalingos?

„Dar vienas sumanymas, kaip valstybės pinigus, užuot investavus į klasių mažinimą valstybinėse mokyklose, „ištratinti saviems“. „Blogai tvarkomės su mokymo sistema? Mokymas neatitinka egzaminų? Nieko – kompensuokim papildomą mokyklą. O jei nepadės ji, galima bus papildomą prie papildomos“, „Valdiškos mokyklos taip taps nebereikalingos, privačios nusiurbs ir taip trūkstamus mokytojus, algas“, „Gal protingiau būtų didinti atlyginimus mokytojas“, – rašo komentatoriai, nes tokia praktika, paaiškėjo, ne tik Rokiškyje, bet aštuoniose Lietuvos savivaldybėse. Todėl šią temą, išgirdę apie Rokiškį, iš naujo gvildena Lietuvos portalai.

Neranda

Sausio pradžioje savivaldybėje buvo aptartas individualių pamokų poreikis ir galimybė gimnazistams iš dalies tai kompensuoti. Rajono meras Ramūnas Godeliauskas, švietimo specialistai, mokyklų vadovai susitiko su individualaus ugdymo platformos Mokosi.lt įkūrėja ir vadove Jurgita Jaruševičiene. Savivaldybė skelbė, kad „Kaune sukurtas startuolis Mokosi.lt vienintelis Lietuvoje siūlo technologinį sprendimą ieškantiems individualios privačių mokytojų pagalbos, tad Rokiškio rajono švietimo įstaigų vadovai pritarė idėjai, jog savivaldybė moksleiviams kompensuotų dalį individualių pamokų šioje platformoje kainos, nes korepetitorių trūksta ir norintys mokytis papildomai jų neranda“. Susitikime nuspręsta, kad šioje platformoje užsakytos pamokos iš dalies bus kompensuojamos gimnazinių klasių mokiniams, kompensacija už vieną pamoką sieks dešimt eurų, likusią sumą turės mokėti tėvai. Socialiai remtiniems žadama didesnė kompensacija – penkiolika eurų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2024 6 vasario 13:05

manau. yra pamokos.reikia noro mokytis ir mokyti,gaila ,kad palaipsniui keliaujame prie privačių mokamų paslaugų kurios bus ne visiems ,kad ir kompensavus prieinamos,kaip dabar yra medicinoje

Plevėsa
2024 30 sausio 10:14

Man keista, kad paslaugos per mokosi lt siūlo 3 darbuotojus turinti UAB Lectorpro, kuri 2022 metais pagal rekvizitų duomenis, patyrė nuostolį 49711 eurų. Kodėl čia nereikia jokių viešųjų pirkimų? Ar savivaldybė, siūlanti kompensacijas mokiniams, turi duomenis apie platformoje paslaugas teikiančius korepititorius? Dabar platformoje teikti korepetitorių paslaugas gali registruotis kas tik nori. Gal platformos įkūrėjai turi kokių giminystės ryšių su kai kuriais Rokiškio rajono gyventojais?

Rekomenduojami video: