Asmeninio archyvo nuotr.

„Žinau, ką renku“, pasitelkę savanorius iš įvairių Lietuvos savivaldybių, politikos stebėseną vykdo nuo 2014 metų. Į šią veiklą aktyviai įsitraukė savanoris rokiškietis, dabar studijuojantis Kaune, Nedas ŠUKYS, kuris daug prisidėjo prie diskusijos ir debatų organizavimo Rokiškyje. Su juo „Gimtasis…“ kalbasi apie savanorystę bei politiką.

Kuo šiuo metu užsiimate?

Šiuo metu studijuoju Kaune. Esu Vytauto Didžiojo universiteto politikos mokslų antro kurso studentas, tame pat universitete studijuoju ir istoriją. Be to, daug laiko skiriu savanorystei įvairiuose renginiuose.

Pasirinkau šias studijas, nes mokykloje man visai neblogai sekėsi istorija, o kai mokaisi istorijos, tai susipažįsti ir su valstybių vidaus bei užsienio politika. Be to, man svarbu, kaip valstybę valdo išrinkti parlamentarai, kokie yra leidžiami įstatymai, kokią jie įtaką turės valstybės raidai. Įdomu susipažinti su valstybių politinėmis sistemomis, tarptautinės sistemos vystymųsi, jos keitimųsi, iššūkiais, su kuriais susiduria saugumo politika, grėsmių valdymu ir užkardymu. Mano nuomone, nesvarbu, kokią pasirenki studijų programą ar specialybę. Svarbiausia, kad tai patiktų, nes sunku matyti tuos atvejus, kai žmogus dirba nemėgstamą darbą arba nesijaučia tinkamoje vietoje. Aš savo pasirinkimu esu patenkintas, linkiu to ir kitiems.

Jūs aktyviai prisidėjote prie organizuotų politinių „Žinau, ką renku“ renginių Rokiškyje. Nuo kada savanoriaujate šioje veikloje ir kodėl? 

Savanoriauju apie metus. ,,Žinau, ką renku“ yra nešališkas politikos stebėsenos tinklas. Lietuvos politiniame gyvenime buvo pastebėta, kad išrinkti politikai ne visada atskaitingi savo rinkėjams, ne visuomet tesi duotus pažadus, arba žada tai, ko iš tiesų negali, neturi kompetencijų įvykdyti, arba neskiria nacionalinės politikos ir savivaldos kompetencijų skirtumų. Tad ši jaunimo iniciatyva yra skirta didinti išrinktų politikų atskaitingumą visuomenei.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: