Šaltinis: https://turizmogidas.lt/lt/apgyvendinimas/norviliskiu-pilis-159

Ar kada teko pasijusti bajoru, ponaičiu, o gal net karaliumi? Jeigu ne, pasidovanokite sau ir mylimajam puikią galimybę nakvoti dvare arba pilyje!

Norviliškių pilis ir meilės eliksyro paieškos

Išmėginkite poilsį Norviliškių pilyje! Pilies darbuotojai kviečia pajusti viduramžių dvasią ir praleisti savaitgalį autentiškai atkurtoje Norviliškių pilyje, kur  Jūsų  lauks įspūdinga „Viduramžių vakarienė”. Vakarienės metu Jums bus suteikta galimybė paragauti išskirtinių patiekalų, pilies šeimininkas Pilėnas Jus supažindins su viduramžiškomis valgymo tradicijomis, žaidimais, pilies bei jos apylinkių istorija. Senove bei legendomis alsuojanti aplinka nejučia įtrauks į praėjusių amžių romantiką, kurią dar geriau pajusite praleidę naktį pilyje.

Taip pat galėsite pasinerti į meilės lobio paiešką. Norėdami surasti paslėptą stebuklingą meilės eliksyrą, turėsite įminti viduramžių vienuolių užmintą mįslę. Pasak senolių, jo paragavus mylimieji atranda naujas svajones, o vieniši sutinka savo antrąją pusę. Beieškant lobio prireiks pasukti galvą ir prisiminti ne vieną meilės legendą, atrasti paslėptus eiliuotus vienuolių laiškus pilyje bei meilės priesaiką…

Pailsėjus ir pabudus ryte, Jūsų lauks  sotūs pusryčiai su gardžia kava.

Neoklasikinio stiliaus Bistrampolio dvaras

Pasijusti tikrais bajorais kviečia ir Bistrampolio dvaras. Apsuptas gražaus seno parko ir menantis XIX a. Vidurį, dvaras yra įsikūręs Šiaurės Lietuvoje, Panevėžyje. Bistrampolio dvaro sodybos kompleksą sudaro viešbutis, restoranas, koncertų salė, įvairių dydžių seminarų ir banketų rūmų salės, atokiau, dvaro parke, stovi koplytėlė – knygnešystės muziejus. Mėgstantys aktyvesnį poilsį, čia ras sporto aikštyną su jame įrengtais teniso kortais, krepšinio aikštele. Dvaro vežiminėje įrengtas SPA centras.

Bistrampolio dvaro pasiūlymą sudaro: 1 nakvynė dvaro standartiniame dviviečiame kambaryje, gardūs ir sotūs pusryčiai restorane, 1 val. sporto pramogų, dvaro elnių maitinimas duonos paketu. Taip pat galėsite laisvai slampinėti po dvaro teritoriją ir savarankiškai atrasti nuostabiausias jo vietas.

Šaltinis:https://welovelithuania.com/ka-verta-aplankyti-jei-savaitgali-pasuksite-panevezio-kryptimi/

Burbiškio dvaras, netoli Rubikių ežero

Burbiškio dvaras yra įsikūręs Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero, 8 km nuo Anykščių. Vaizdingame Anykštos upės kairiajame krante iš tolo akį patraukia stilingi rūmai – XIX a. architektūros paminklas, neoklasicizmo epochos perlas, užburiantis subtilumu ir elegancija. Grakščiai prigludęs parkas, kuriame išlikę daugiau kaip 30 rūšių medžių bei krūmų, įsilieja į kraštovaizdžio peizažą lyg išpuoselėta ramybės oazė. Burbiškio dvaro rūmai, 1853 metais pastatyti Lietuvos-Lenkijos didikų Venclovavičių giminės, tebėra vieni gražiausių Anykščių krašte. Visai dvaro sodybai suteiktas Burbiškio kraštovaizdžio architektūros draustinio statusas, ji įtraukta į Europos paveldo lankytinų objektų sąrašą.

Dvaras stebina ne tik išore, bet ir vidumi – atkurti autentiški lubų ir sienų tapybos darbai, originalios rudojo uosio durys, išlikę vertingi dekoruoti priesieniniai židiniai. Ypatinga interjero puošmena – autentiškos XIX a. krosnys, apmūrytos baltos glazūros plokštėmis. Atvykusiųjų į šį dvarą lauks nakvynė romantiškame kambaryje, 3 patiekalų vakarienė dviem ir pusryčiai.

Šaltinis: http://www.burbiskis.lt/galerija/eksterjeras/

Pageidaujantiems nuodugniau susipažinti su dvaro istorija, siūlomos ekskursijos, kurių metu galėsite išgirsti Burbiškio dvaro ir jo apylinkių istoriją, išvysti dvaro kambarius, sales, ar tiesiog pasėdėti dvare veikusios pradinės mokyklos suole. Profesionalus gidas supažindins su  dvariškių gyvenimo istorijomis ir „paskalomis”, pakvies į apžvalgos bokštą bei kitas įspūdingas dvaro erdves.

Taigi nepraleiskite progos bent trumpam tapti didikais ir pavaikščioti po istorines vietas, kuriomis kadaise žingsniavo iškyliausios Lietuvos istorijos asmenybės. Daugiau apie poilsio nakvynes dviems skaitykite „Gera dovana” tinklaraštyje: https://www.geradovana.lt/apie/tinklarastis/poilsines-nakvynes-dviem-lietuvoje-nuo-pigiausiu-iki-prabangiausiu-pasiulymu-kiekvieno-poilsiautojo-poreikiams

Užs. 148

eglutė1

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dalius Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Dalius
Dalius

O kaip Leipalingio dvaras Druskininkuose ? Ar jį verta aplankyti?