Redakcijos archyvo nuotr.

Auditas atliktas – išvados nedžiugina

Kaip teigiama rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikto audito išvadose, 2018 m. I pusmečio „Rokiškio komunalininko“ veiklos rezultatas buvo pats blogiausias per visus laikotarpius, bendrovė patyrė didelį nuostolį. Tiesa, teigiama, kad įmonė turi pakankamai apyvartinio kapitalo, gali laiku apmokėti skolas ir jos mokumo rodikliai tiek šiemet, tiek ankstesniais laikotarpiais rodo gerą finansinę padėtį.

Audito išvadose teigiama, kad faktiškai visos bendrovės veiklos sritys yra nuostolingos. Išskyrus šilumos ūkio. Atliekų tvarkymas buvo pelningas iki 2018 m., kol bendrovė eksploatavo savivaldybės atliekų tvarkymo sistemą. Šiais metais jis tapo nuostolingas. Pirties paslaugos per visą nagrinėjamą penkerių metų laikotarpį nešė nuostolius. Aplinkos tvarkymo veikla nuostolinga tapo 2016 m., nelaimėjus Rokiškio miesto priežiūros darbų konkurso. Nebeliko ir buvusių pelningų miesto lietaus kanalizacijos darbų. Bet didžiausius nuostolius bendrovė patiria iš transporto ir kelių, statybos ir remonto paslaugų.

Nuostoliai buvo slepiami?

Komentuodamas audito išvadas, bendrovės „Rokiškio komunalininkas“ valdybos pirmininkas Ramūnas Godeliauskas teigė, kad ypač neefektyvios transporto paslaugos, kurių nuostoliai didėjo kasmet, bet šios  veiklos rodikliai, anot jo, buvo nuolat slepiami. „Kai kurie rajono tarybos nariai ir aš pats, dar būdamas eiliniu bendrovės valdybos nariu, ne kartą prašėme pateikti transporto paslaugų duomenis, tačiau sulaukdavome atsakymo, kad įmonėje šios veiklos rodikliai netraukiami į atskirą apskaitą. O, pasirodo, tokie duomenys yra nuo 2013-ųjų“, – teigė R. Godeliauskas.

2014 m. bendrovė pirko vilkikų ir pradėjo teikti krovinių bei medienos pervežimo paslaugas. „Jau 2014 m. šios veiklos pelnas, palyginti su 2013 m., sumažėjo tris kartus, o 2015 m., įsigijus dar vieną sunkvežimį, pasiektas 40 000 eurų nuostolis. 2016 m. nuostolis siekė 74 000 eurų“, – komentavo R. Godeliauskas ir pridūrė, kad „Rokiškio komunalininko“ vadovo sprendimu, pažeidžiant Akcinių bendrovių įstatymą, veiklos rezultatai buvo pripažinti komercine paslaptimi ir, tuo remiantis, neteikiami net rajono savivaldybės tarybai.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

sostinė

7
Rašyti komentarą

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
KomunalininkasKomunalininko darbuotojasMalvinaViktorasRasa Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Komunalininkas
Komunalininkas

Komunalininko darbuotojui- rašai visiškai netiesą, nei sumos, nei km kaina visiškai netokia..ir ne keturi miškovežiai, o trys, o transporto paslaugos tai ne vien miškovežiai, nerašynėkite nesąmonių . Politinius žaidimus pažaiskite tarp politikų

Komunalininko darbuotojas
Komunalininko darbuotojas

Savikaina pervezant transportu krovinius yra apie 1 Eur uz kilometra. Normalus verslininkai dar noredami uzsidirbti ima is klientu 1.1-1.3 eur uz kilometra. O komunalininkas 2013-2015 m prisipirkes miskoveziu uz kilometra ime 70 cnt. Tai aisku kad imonei buvo tycinis nuostolis. Tik klausimas kam buvo vezama uz tuos 70 cnt. Tam kam buvo vezama taip pigiai rankomis plojo. Aisku as manau neliko uz gerus darbus nuskriausti „geradejai“ vezejai. Kadangi kaip gimtasis raso vienas miskovezis dare apie 40 tukst eur nuostolio ju yra keturi, imonei tycinis nuostolis 160 tukst. eur. Tai kieno kisenese nusedo sitie 160.000 eur? Tai labai daug neatsakytu klausimu… Skaityti daugiau »

Malvina
Malvina

O prie ko čia prokuratūra niekaip nesuprantu, jei įmonėje apyvartinių lėšų nebūtų, tai dar suprasčiau…o dabar , jei įmonėje nuostolis, tai prokuratūros reikia????? Politiniai žaidimai ir tiek..kai kurios savivaldybės įmonės 10 metų dirba nuostolingai ir nieko…tyla

Viktoras
Viktoras

Tai reikia kreiptis i prokuratura. Manau Komunalininko valdybos pirmininkas privalo taip padaryti. Tik is ko jis tuos nuostolius gali atlyginti viska prapila.

Rasa
Rasa

Dėl nuostolio niekas įmonei bankroto neskelbia, įmonė moki ..o nuostolingų įmonių yra ne viena…gal kažkam labai reikia bankroto tyčinio

Smalsutis

Papildau iš VRK tinklapio:
2012 m. – AB „Rokiškio komunalininkas“ direktorius. Reikia pasidomėti, ar jo atstovaujama partija nebuvo remiama KIKo pinigais. Tegul dabar slėptus nuostolius kaltininkas atlygina.

Henka

Tai gi tai gi ir kas pas mus 2013-2015 metais buvo komunalininko direktoriumi??? O gi Antanas Vagonis. Tai pasirodo sis veikejas ne tik geras melagis ir smeizikas, kuris po to teisme fiasko patyte, bet dar ir sugebejo komunalininka ivaryti beveik i bonkrota. Dar prisiminus kaip jis sekmnigai su svogeriu suke auksiniu geliu bizneli, kur dar vyksta FNTT tyrimas ir ko gero baigsis teismais. Tai mano nuomone gali meras ir pas(is)edeti.