Pandėlio seniūno pavaduotojas Andrius Palivonas pasakoja: „Nauda pasimatys kitąmet.“

Pasipiktino

Neslėpdamas apmaudo į  redakciją kreipėsi ūkininkas Egidijus Medekša ir pakvietė apžiūrėti aplinkkeliu vadinamą kelią, vedantį iš Gerkonių į Lailūnų, Obelių kaimus. Iš tiesų vaizdas buvo nekoks – nuo kelio vidurio greideriu nustumtas žvyras, pakraščiuose „išpjautos“ gilios, apie 15 cm siekiančios briaunos, dėl to palijus vanduo neturės kur nubėgti ir laikysis ant kelio, o stambios velėnos kliudys šienauti pakeles. Ūkininkas jas šienauja pats ir dėl to nekelia problemos, nes supranta – seniūnijos teritorija didelė, kelių begalė, laiku visur spėti sunku. Tačiau dabar abejoja, ar galės kitąmet jas nušienauti, kadangi bepjaunat bus laužoma technika arba nušienaujama nekokybiškai.

Kita bėda – žiemą kils problemų nustumiant sniegą. „Pernai seniūnija užpylė žvyro. Žiemą pats kelią valydavau, rudenį ir pavasarį palygindavau. Man reikia lygaus kelio vežant grūdus“, – sakė E. Medekša nuogąstaudamas dėl kelių būklės.

Tokių „išpjautų“ briaunų ir į šoną nustumto žvyro matėsi ir kituose seniūnijos keliuose.

Žiūri į priekį

Rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Augustinas Blažys paaiškino: „Eilę metų būdavo greideriuojamas tik kelių paviršius. Vadinasi, dar po keleto metų turėsime tokius kelius, kuriais važiuos tik vienas automobilis. Bandome atkurti tokį kelių plotį, koks yra numatytas dokumentuose. Briauna gaunasi, nes kelias privalo turėti kertinį nuolydį. Žiūrime į priekį, o ne specialiai gadiname kelius.“ Tai būtų galima padaryti vienu ypu tvarkant abi puses, bet atsieitų didžiulius pinigus, kokių seniūnijos neturi. Reikėtų kasti užžėlusias pakeles, išvežti gruntą ir pan. Pasak A. Blažio, šiuo metu vaizdas gerokai prastesnis, nei būdavo po ankstesnių greideriavimų, laukia ir kitos pusės tvarkymas, tačiau kitąmet keliai atrodys geriau ir bus galima galvoti apie griovių formavimą.

Greideriavimo darbus vykdo UAB „Erlaim“. Jos vadovas Saulius Meilus informavo, kad buvo susitikta su nepatenkintais ūkininkais ir Pandėlio seniūno pavaduotoju Andriumi Palivonu. Pagal savivaldybės patvirtintus kelių pločius vietomis trūksta net 1–1,5 metro. Dabar platinama iš vienos pusės 0,5 m ir naikinama velėna, bandoma ją supūdyti ir taip išplatinti važiuojamąją dalį. Kitas greideriavimas numatytas maždaug po mėnesio. Jo metu bus tvarkoma kita pusė, susigulėjusi velėna perkeliama į ją. Vadovas metė akmenėlį į visų ūkininkų daržą – dažnai jie užaria griovius, tada vanduo nebenubėga nuo kelio. Šiais metais greideriavimo darbus įmonė atlieka 1 tūkst. 300 km.

Trūko informacijos?

Specialistams antrino seniūno pavaduotojas A. Palivonas, šiuo metu pavaduojantis seniūną. Jis teigė, kad tokio greideriavimo nauda pasimatys kitąmet. Seniūnija prižiūri net 287 km kelių. Atkūrus jų būklę, sumažės žvyro poreikis. Jo manymu, ūkininkai pernelyg išsigando. Paklaustas, ar nevertėjo iš anksto informuoti, kad bus taikoma kitokia greideriavimo technologija, A. Palivonas sutiko: „Truputį trūko informacijos. Gyveni ir mokaisi.“

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Nuomonė
Nuomonė
2020 23 rugsėjo 12:17

Įdomi technologija, stumdyti velėną iš vienos kelio pusės į kitą ir laukti kol velėna supūs, kažin kokiam STR kokia technologija aprašyta 🙂
Mat rangovų vadovas piktinasi dėl ūkininkų išartų pakelių griovių, o įdomu ar ūkininkams eilę metų nebuvo pikta, kad niekas nešienauja tų pakelių griovių, ką turėjo daryti savivaldybei pavaldžios seniūnijos.
Ir pabaigai, visada lengviausia pasakyti “Truputį trūko informacijos. Gyveni ir mokaisi.” Dar galėjo pridėti ieškome sprendimų.