Asociatyvi. R. Kilkaus nuotr.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba atkreipia keliauti sausuma planuojančių asmenų dėmesį, kad į Lenkiją šiuo metu užsieniečiai neįleidžiami, tačiau jau nuo gegužės 11 d. Lietuvos piliečiai gali vykti į šią šalį darbo, verslo ar studijų reikalais. Šiais tikslais išvykus ir grįžus iš Lenkijos į Lietuvą nebus taikoma 14 dienų izoliacija. Kitiems asmenims ši išimtis negalios. Taip pat nuo gegužės 11 d. į Lietuvą jos piliečiai lengvaisiais automobiliais iš Lenkijos galės grįžti per Lazdijų – Aradininkų pasienio kontrolės punktą. Iki minėtos datos grįžti į Lietuvą galima buvo tik per Kalvarijos punktą.

Nuo gegužės 15 d. į Lietuvą suteikiama teisė laisvai atvykti Latvijos ir Estijos piliečiams, t. y. tokiems asmenims nereikės pagrįsti savo kelionės tikslo ir jiems nebus taikoma 14 dienų saviizoliacija. Tokias pačias teises nuo gegužės 15 d. Lietuvos piliečiai įgyja keliaudami į Latviją bei Estiją.

Be to, nuo gegužės 15 d. Lietuvos piliečiai grįžti iš užsienio ar užsieniečiai atvykti į Lietuvą galės per dar du punktus pasienyje su Latvija, t. y. Būtingės–Rucavos ir Smėlynės–Medumi. Šiuo metu per juos galima išvykti į Latviją, tačiau grįžti galima tik per Saločių–Grenctalės punktą. Jei pasienio tikrinimo metu bus nustatyta, kad į Lietuvą vykstantis užsienietis turi koronaviruso (COVID-19) infekcijos simptomų, į šalį atvykti jam nebus leidžiama.

Taip pat VSAT primena, kad nėra numatyta papildomų lengvatų keliaujant į Baltarusiją. Į šią valstybę galima išvykti per  Medininkų–Kamenyj Log, Šalčininkų–Benekainių ir Raigardo–Privalkos punktus, tačiau grįžti per juos į Lietuvą galimybės ir toliau nėra.

Tokia pati tvarka galioja ir Lietuvos bei Rusijos pasienyje. Teoriškai išvykti į Kaliningrado sritį galima per Kybartų–Černyševskojės ir Panemunės–Sovetsko pasienio kontrolės punktus, tačiau galimybės per juos grįžti atgal nėra. Rusija ir toliau neįsileidžia užsieniečių, tad dėl kelionės į šią šalį išimties tvarka patariama kreiptis į šios šalies konsulines įstaigas Lietuvoje.

Iš užsienio valstybių, išskyrus Lenkiją, Latviją ir Estiją, į Lietuvą grįžę asmenys ir toliau pasienyje privalės pateikti savo duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams bei laikytis 14 dienų izoliacijos.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos inf.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments