Gintaras Girštautas (kairėje) ir Robertas Baltrūnas.

„Mūsų partijos sąraše į EP – 21 pretendentas, aš – 11-oje pozicijoje. Man šis skaičius laimingas. Manau, kiekvienas aktyvus politikas turėtų siekti aukštesnės karjeros, ne tik rajono, šalies lygmeniu. Dabar turiu surinkti 1 tūkst. rinkėjų parašų. Galvoju, kad pavyks“, – perspektyvą kelti sparnus į Briuselį trumpai pakomentavo G. Girštautas.

Į EP kandidatuoja ir Robertas Baltrūnas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Rokiškio skyriaus vadovas. Jis yra 9 – oje sąrašo pozicijoje. „Panevėžio apskrityje msų partija iškėlė du kandidatus: mane ir kolegą iš Pasvalio. Jau esame surinkę reikalingus gyventojų palaikymo parašus. Jis – 18 – oje pozicijoje“, – sakė EP mandato siekiantis R.Baltrūnas.

Dalyvauti EP rinkimuose pasiryžęs ir dar vienas su Rokiškiu susijęs politikas. Tai – kupiškėnas Seimo narys Jonas Jarutis. Jis į šios kadencijos Seimą kandidatavo Sėlos vienmandatėje rinkimų apylinkėje, bet pralaimėjo, o į Seimą pateko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu.

Praėjusį penktadienį baigėsi kandidatų į EP pareiškinių dokumentų priėmimas Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK). Dokumentus pateikė 19 kandidatų sąrašų – 13 partijų ir 6 visuomeniniai komitetai.

EP rinkimuose planuoja dalyvauti ne tik didžiausios šalies partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (sąrašo lyderis Liudas Mažylis), Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (Bronis Ropė), Socialdemokratų partija (Vilija Blinkevičiūtė), Darbo partija (Viktoras Uspaskichas), Liberalų sąjūdis (Petras Auštrevičius), Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga (Valdemaras Tomaševskis), „Tvarkos ir teisingumo“ partija (Remigijus Žemaitaitis). Laimę į EP bandys ir mažesnės partijos: Socialdemokratų darbo partija (Gediminas Kirkilas), Laisvės sąjunga (Artūras Zuokas), taip pat Lietuvos centro partija, Žaliųjų partija ir Rusų aljansas.

Dalyvauti rinkimuose siekia ir keli visuomeniniai komitetai. Tai  Rolando Pakso judėjimas, Arvydo Juozaičio „Lietuva yra čia“, Aušros Maldeikienės „Traukinys“, Petro Gražulio „Už Lietuvą, vyrai ir moterys“, Vytauto Radžvilo „Susigrąžinkime valstybę“.

Iki balandžio 11 d. pretenduojantys dalyvauti EP rinkimuose judėjimai ir partijos turi surinkti ne mažiau kaip 10 tūkst. remiančių piliečių parašų. Galutinis EP kandidatų sąrašas bus skelbiamas balandžio viduryje. EP rinkimai vyks gegužės 26 d., kartu su antruoju prezidento rinkimų turu. Visoje ES EP bus renkamas gegužės 23–26 d.

Lietuvoje bus išrinkta 11 europarlamentarų iš kiek daugiau kaip 700. Naujos penkerių metų kadencijos EP darbą pradės liepą.

8
Rašyti komentarą

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
svajotiSKUDAIArturasJaninaRokas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
svajoti
svajoti

neuždrausta..silpnos šios partijos ir..tikimybė ..menka.. Dirbti savo rajone ..,matomai,pritrūko jėgų.. .“idėjų“ .o gal ir noro.. ?

SKUDAI
SKUDAI

GINTARAS GUDRESNIS , DARBSTESNIS IR BALSUOSIU UZ JI

Arturas
Arturas

Namuose susitvarkykit brolyčiai po to i Europa

Smalsutis

Rinkimų anketoje vienas nurodė, kad moka rusų ir vokiečių kalbas, kitas nenurodė nei vienos užsienio kalbos. Ką darysite europarlamente be anglų kalbos?

Janina
Janina

Oi kaip nori lengvų pinigų,tik prie lovio prisisrėbt.Ką gi gero padarysit būdami E,net kalbos nemokat.Juokinga ir nemanau kad žmonės pasirašė.gal papirkti.

Rokas
Rokas

Na jau nebėra ką „tvarkyt“ Skemuose, Rokiškyje, tai dabar matyt tvarką darys Europoje..manau reikia ten turėt proto ne tik skaldyt, ten tokių nereikia

Skemai
Skemai

Nu čia skeminių nepakaks, tai pravalas garantuotas.

Smalsutis

Tiek daug norinčių, tai aš balsuosiu už visas partijas, kiek bus rinkimų biuletenyje. Negi aš kurią partiją dabar nuskriausiu.