Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad pirmadienį, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar 7 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Taigi, vakaro duomenimis, Lietuvoje iš viso yra patvirtinta 491 ligos atvejis. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Asmenys, kurių ėminiai paimti mobiliuose punktuose, bus informuoti apie tyrimo rezultatus.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, t. y. maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Taip pat primenama, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas. Kitaip tariant, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams. Apie atnaujintą informacija NVSC interneto svetainėje žiniasklaida informuojama nedelsiant, kai tik ji patalpinama.

V. Grubliauskas: šeši koronavirusu užsikrėtę pacientai pasveiko

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas praneša, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) atlikti pakartotiniai tyrimai parodė, kad šeši koronavirusu užsikrėtę pacientai pasveiko.

„Atlikus pakartotinius tyrimus KUL buvo konstatuota kad net šeši pacientai (jau buvę) PASVEIKO! Džiaugiuosi drauge su jais, linkėdamas, kad jų pasveikimo istorija įkvėptų tikėjimui, kad tai nėra neįveikiama liga. Dar keli pacientai tą viltingą ir džiaugsmingą žinią Klaipėdoje išgirs jau po kelių dienų“, – savo feisbuko paskyroje rašo V. Grubliauskas.

 

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie