Mokyklos archyvo nuotr.

Priiminėjo centralizuotai

Žiemos priėmimas, kaip ir skelbtas vasarą, vyko centralizuotai internetu per LAMA BPO sistemą. Priimtieji žiemą mokslus pradės vasario mėnesį.

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai stojantiesiems siūlė rinktis darbo rinkoje patrauklias profesijas: inžinerinės pramonės, gamybos ir perdirbimo, statybos ir informacinių technologijų. Profesinio mokymo įstaigoms šiemet iš viso buvo numatyta skirti 20,1 tūkst. valstybės finansuojamų vietų (2017 m. – 20,3 tūkst.), iš jų 3 tūkst. per vasaros priėmimą liko neužimta. Daugiausia laisvų vietų liko gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijų, transporto srityse.

Į profesinio mokymo įstaigas per vasaros priėmimą priimta 17,2 tūkst. asmenų. Šiemet daugiausia vietų skirta inžinerijos ir inžinerinių profesijų sričiai (4,3 tūkst.), paslaugų asmenims (3,3 tūkst.), verslo ir administravimo (2,8 tūkst.).

Paskelbė vėlai

„Kadangi apie priėmimą buvo paskelbta vėlai,  praktiškai pasiruošti laiko nebuvo, reklamos galimybių taip pat buvo maža. Nepaisant to, mūsų mokykla viršijo ministerijos numatytas priėmimo  kvotas į atitinkamas profesinio mokymo programas. Mes priėmėme daugiau nei numatyta, nes leido priimti visus norinčiuosius“, – sakė Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos direktorė Diana Giedrikienė.

 Iš 42 mokinių buvo suformuotos dvi grupės – būsimųjų apskaitininkų ir kasininkų bei apdailininkų-statybininkų. Jie mokslus pradės iki vasario 4 d. Šiuo metu Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykloje mokosi 324 mokiniai.

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie